Raksts

Informācija par priekšvēlēšanu izdevumu ierobežojumu pārkāpumiem


Datums:
28. septembris, 2006


Autori

Providus


Providus publiskojis informācija par politisko partiju un citu personu reklāmas izdevumiem.

Saskaņā ar PROVIDUS projekta “Atklāti par 9. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas finansēm” datiem, Tautas partija līdz 2006. gada 18. septembrim priekšvēlēšanu izdevumu ierobežojumus bija pārkāpusi par gandrīz 190 000 LVL.

“Sabiedrība par vārda brīvību”, kas izveidota, lai dotu iespēju Tautas partijai reklamēties lielākā apjomā nekā pieļauts Partiju finansēšanas likumā, izvietojot 9 stundas 41 minūti ilgu Tautas partiju slavinošu politisko reklāmu, kopā iztērējusi gandrīz 364 000 LVL. Savukārt Tautas partija savā vārdā izvietojusi reklāmu par gandrīz 106 000 LVL, kopsummā sasniedzot LVL 469 000 un par 190 000 LVL pārkāpjot Partiju finansēšanas likumā noteiktos priekšvēlēšanu kampaņas izdevumu ierobežojumus.

Providus uzskaita tikai tās izmaksas, kas partijām vai ar to saistītām personām rodas par reklāmas izvietošanu medijos, ārpus uzskaites paliek tādi izdevumi kā kampaņas sagatavošanas, reklāmu filmēšanas, honorāru un citi izdevumi. Pamatojoties uz šo, Providus ir pamats uzskatīt, ka TP priekšvēlēšanu izdevumu ierobežojuma pārkāpums faktiski varētu būt vēl lielāks.

Tuvu priekšvēlēšanu izdevumu atļautajai robežai ir pietuvojusies arī Latvijas Pirmās Partijas/Latvijas Ceļa apvienība, kuras reklamēšanā iesaistījusies LPP/LC kampaņas rīkotāja Ērika Stendzenieka dibinātā organizācija “Pa saulei”. Skaitot kopā pašas partijas un tās premjera un deputāta kandidāta Aināra Šlesera apmaksātās reklāmas, LPP/LC izvietojot reklāmas līdz 18. septembrim bija iztērējusi gandrīz 199 000 LVL.

Projekts “Atklāti par 9. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas finansēm” tiek realizēts ar Lielbritānijas vēstniecības un Sorosa fonda – Latvija finansiālu atbalstu.

Politisko partiju un citu personu politiskās reklāmas izdevumi 2006. gada janvārī – 18. septembrī (160.58 KB)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!