Raksts

INFOGRAFIKA: Imigrācija


Datums:
05. jūnijs, 2014


Autori

Providus


Foto: Māris Grīnvalds

Kāda ir iedzīvotāju attieksme pret to, ka cilvēki no citām valstīm vēlētos dzīvot un strādāt Latvijā?

Arī Latvija kļūst par pievilcīgāku galamērķi iebraucējiem – no 2004.gada atļauju pieprasījumu skaits pieaudzis trīs reizes, gandrīz visās iebraucēju grupās.

Palielinājies gan to Eiropas Savienības un citu valstu pilsoņu skaits, kuri Latvijā dzīvo ar termiņuzturēšanās, gan pastāvīgo uzturēšanās atļauju. 2014.gadā Latvijā ar termiņuzturēšanās atļauju dzīvo 23 857 citu valstu pilsoņi, kamēr pastāvīgā uzturēšanās atļauja ir 48 724 personām.

Kāda ir iedzīvotāju attieksme pret imigrāciju?

Vizualizēto datu informācijas avoti: Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde, mājas lapa DzivotLatvija.eu, (2011) sabiedriskās domas aptauja „DnB Nord Latvijas barometrs Nr.35”; (2012) Nacionālo ideju popularitāte sabiedrībā, SKDS pētījums Latvijas iedzīvotāju aptauja, veikta pēc Eiropas Konservatīvo un Reformistu Alianses pasūtījuma.

Projektu (līdz)finansē Eiropas Savienība.

Pilsoņu debates par imigrāciju organizē Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS. Debates notiek projekta „Daudzpusīgi risinājumi sabiedrības izglītošanai un integrācijai 2” ietvaros, ko īsteno biedrība „Patvērums „Drošā māja” kopā ar PROVIDUS. Projektu finansē Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonds. Projekta finansēšanas avoti – Fonds 75% un valsts budžeta līdzekļi 25%.

Šī publikācija ir veidota ar Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda atbalstu. Par publikācijas saturu atbild biedrība “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”.


dzivotlatvija.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!