Raksts

IESPĒJA: Seminārs „Būvniecības process pēc jaunā regulējuma”


Datums:
26. oktobris, 2014


Autori

Providus


PROVIDUS aicina apgūt jaunā būvniecības regulējuma detaļas – valsts kontroli un visu iesaistīto atbildības sadalījumu.

2014.gada 1.oktobrī spēkā stājās jaunais būvniecības regulējumus. Turpmāk nozari regulē jauns Būvniecības likums, jauni Vispārīgiem būvnoteikumi un Ēku noteikumi. Likums un to pavadošie normatīvie akti būtiski izmaina līdz šim esošo kārtību, it īpaši, regulējumu attiecībā uz būvatļaujām, valsts kontroli būvniecības procesā, kā arī atbildības sadalījumu starp visām iesaistītajām pusēm.

Lai apgūtu jaunā regulējuma detaļas, domnīca PROVIDUS aicina uz semināriem, kurus vadīs Mag.iur Agnese Lešinska – eksperte, kura piedalījās gan Būvniecības likuma izstrādes procesā, gan to pavadošo normatīvo aktu sagatavošanā Saeimā un Ekonomikas ministrijā. Lešinska arī ir vairāku pētījumu un rakstu autore.

Semināru iespējams novadīt konkrētam pasūtītājam pielāgotā vietā un laikā, vai arī PROVIDUS telpās (Rīgā, Alberta ielā 13, 6.stāvs (ieeja no Strēlnieku ielas puses)). Intereses gadījumā lūdzam sazināties ar agnese.lesinska@providus.lv

Seminārs sniegs zināšanas par to, kā būvniecības procesiem jānotiek pēc jaunā likuma. Nodarbībā tiks apskatīti šādi jautājumi:

• Būvniecības jomu regulējošie normatīvie akti, to savstarpēja sazobe;
• Būvniecības veidi (ar saskaņojumu un būvatļauju) un būves kategorijas;
• Būvatļaujas īpašā daba un statuss. Būvatļaujas saņemšanas kārtība un iesniedzamie dokumenti;
• Būvniecības kontroles institūcijas un to pienākumi. Pašvaldību būvvaldes un Būvniecības kontroles birojs. Iestāžu kompetences sadalījumi;
• Būvinspektora pienākumi un tiesības;
• Izmaiņas būvprojektā pēc būvatļaujas izdošanas;
• Būvniecības likuma spēkā stāšanās kārtība. Pārejas noteikumi;
• Būvspeciālistu kompetences izvērtēšana un apdrošināšanas jautājumi.

Semināra noslēgumā dalībnieki saņems apliecinājumu (sertifikātu) par zināšanu apguvi.

Mērķauditorija: eksperti, juristi un būvnieki (maksimālais dalībnieku skaits – 16 dalībnieki)
Cena: EUR 60 (sešdesmit eiro) par katru dalībnieku, iekļaujot PVN
Nodarbību ilgums: 4 stundas

Rekomendācijas par semināra vadītājas kompetenci:

„Semināra vadītājas izsmeļošais un visās niansēs kompetentais vēstījums par jauno Būvniecības likumu un tā regulētajiem procesiem viesa pārsteidzošu skaidrību, un neatstāja neatbildētu nevienu jautājumu,” SIA RERE04 valdes priekšsēdētājs Imants Strauts.

„Ar šo Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departaments informē un apliecina, ka Domnīcas PROVIDUS juriste un pētniece Agnese Lešinska piedalījusies priekšlikumu sagatavošanā un saskaņošanā būvniecības likuma (kas stājās spēkā 2014.gada 1.oktobrī) izstrādes gaitā laika posmā no 2011. – 2014.gadam, kā arī sniegusi viedokli un ieteikumus būvniecības uzraudzības sistēmas pilnveidošanai.” Ilze Oša, Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore, Ekonomikas ministrija.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!