Raksts

IESPĒJA: Nika Deivisa lekcija ‘Telefonu uzlaušana – ziņas par katru cenu?’


Datums:
08. maijs, 2013


Autori

Providus


Foto: Thomas Hawk

Britu tabloīdu telefona skandālam ir bijusi neticama ietekme. Ziņu veidotāji bez kautrēšanās ielauzās pilsoņu privātumā. Policija un izmeklētāji palīdzēja žurnālistiem vākt 'ziņas' no personīgajām īsziņām, vēlāk tie paši likuma kalpi centās piesegt savas darbības.

Politiķi trīcēja bailēs no mediju magnāta Ruperta Mērdoka.

Niks Deiviss (Nick Davies) atklāja šo stāstu un tika apsūdzēts par pārspīlēšanu. Bet viņš un laikraksts The Guardian turpināja izmeklēšanu un pierādīja, ka tas nav ne tuvu pārspīlēšanai, tieši otrādi – šis stāsts ir vēl baisāks.

Niks Deiviss ir Britu izmeklējošais žurnālists, rakstnieks un dokumentālo filmu veidotājs. Viņš rakstījis gan The Guardian, gan The Observer, viņa kontā ir arī vairākas grāmatas par politiku un žurnālistiku.

Lekcija notiek 21.maijā plkst. 17.00 Rīgas ekonomikas augstskolā, W32 auditorijā. To piedāvā Mediju studiju centrs.


BBC veidotais Nika Deivisa portrets


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!