Raksts

IESPĒJA: Forums „Daudzbalsība, ieklausīšanās un koprade: mazākumtautības Latvijā”


Datums:
15. oktobris, 2014


Autori

Providus


2014. gada 14.novembrī lauzīsim aizspriedumu, ka latvieši un tā dēvētie krievvalodīgie Latvijā dzīvo nošķirti, un priecāsimies par Latvijas daudzvalodību.

2014. gada 14.novembrī no 9.30 līdz 19.00 Latvijas Kopienu iniciatīvu fonds Latvijas Nacionālajā bibliotēkā rīko forumu „DAUDZBALSĪBA, IEKLAUSĪŠANĀS UN KOPRADE: MAZĀKUMTAUTĪBAS LATVIJĀ”.

Kāpēc? Pirmkārt, lauzīsim aizspriedumu, ka latvieši un tā dēvētie krievvalodīgie Latvijā dzīvo nošķirti. Nav taisnība! Dzīvojam kopā (jaukto ģimeņu skaits sasniedz gandrīz 50% visu esošo laulību), līdzās (kaimiņos) un valsti veidojam visi.

Otrkārt, priecāsimies par Latvijas daudzvalodību, ļaujot tai izpausties pilnā krāšņumā: lai skan poļu, vācu, ukraiņu, baltkrievu, lietuviešu, igauņu, romu, krievu, tatāru valodas. Savukārt saprašanās un savstarpējas uzticēšanās valoda būs latviešu valoda.

Treškārt, ļausim izpaust sevi pilnā mērā mazākumtautību jauniešiem un sapratīsim viņu identitāšu daudzveidību– starp dzimto – etnisko, latvisko, eiropeisko un globālo.

Mūsu kopdzīves pasauli fiksē plašsaziņas līdzekļi. Vai raugāmies spogulī vai greizajā spogulī? Ļausim dažādās valodās strādājošiem žurnālistiem pašiem noskaidrot un formulēt savas attiecības ar lasītājiem, skatītājiem un klausītājiem.

Kā? Foruma dalībnieki nebūs tikai klausītāji, tā vietā piedāvāsim gan esošās situācijas izpēti un vērtēšanu (lektoru un pētnieku „agora”), gan risinājumu demonstrēšanas un modelēšanas jaunradi (radoša mazākumtautību pārstāvju pašizpausme, dialogā ar pārējo ieinteresēto iedzīvotāju daļu). Tādēļ pasākums būs kā kolektīva atbilde uz iepriekš uzstādītu jautājumu puduriem.

Balstoties Latvijas un ārvalstu etniskās daudzveidības izpēti un pieredzi, foruma diskusiju fokuss būs:

•Mazākumtautību LĪDZDALĪBA: interešu aizstāvības prakses un ierobežojumi,
•Dažādu tautību JAUNIEŠU karjeras un aktīvisma „noslēpumi”,
•Mazākumtautību IZGLĪTĪBAS programmu kvalitāte, skolu saikne ar vecākiem un vēl neizmantotās neformālās izglītības iespējas,
•PLAŠSAZIŅAS LĪDZEKĻI: daile vai neglītums žurnālistu un uztvērēju acīs.[ 1 ]

Plašāka informācija par forumu Latvijas Kopienu iniciatīvu fonda mājas lapā.

Līdzdalību forumā piesakiet, rakstot koordinatorei Elitai Uzulēnai elita.uzulena@iniciativa.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!