Raksts

IESPĒJA: Dzimumu līdztiesība un ekonomiskā izaugsme Baltijas jūras reģionā


Datums:
17. marts, 2014


Autori

Providus


Foto: European Parliament

Darba tirgus segregācijas mazināšana un sieviešu stimulēšana iesaistīties uzņēmējdarbībā ir aktuāla visās Baltijas jūras reģiona valstīs. Resursu centrs sievietēm MARTA 2.aprīlī aicina uz tikšanos par dzimumu līdztiesību un ekonomisko izaugsmi.

Centrs MARTA uzskata, ka Latvijas ekonomiskās izaugsmes plānošanas un uzņēmējdarbības attīstības dokumentos ir nepieciešams integrēt dzimumu līdztiesības principus. Līdzšinējā sadarbība Baltijas jūras reģionā (BJR) skaidri pierāda, ka darba tirgus segregācijas mazināšana un sieviešu stimulēšana iesaistīties uzņēmējdarbībā, īpaši ar inovācijām un jaunajām tehnoloģijām (piemēram, informācijas un komunikāciju tehnoloģijām) saistītās jomās jāveicina visās reģiona valstīs.

Tādēļ MARTA ir iesaistījusies paraugprojekta “Baltijas jūras valstu partnerība dzimumu līdztiesībai un ekonomiskajai izaugsmei” izstrādē. Partnerība iekļaujas Eiropas Savienības BJR stratēģijā un tās mērķis ir labklājības veicināšana.

Apaļā galda tikšanās notiks 2.aprīlī plkst. 14:00 – 17:00 Centrā MARTA, Rīgā, Matīsa ielā 49-3. Diskusijā aicināti piedalīties pētnieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji, uzņēmēji, valsts ierēdņi.

Iniciatīvas vadošais partneris ir organizācija „WINNET Sweden”. Tā pārstāve Britmarija Soderberga Torstensona (Britt-Marie Söderberg Torstensson), piedalīsies 2.aprīļa sanāksmē, lai kopīgi apspriestu paraugprojekta idejas un tiktos ar potenciālajiem sadarbības partneriem.

Pieteikšanās, rakstot Lienei Gāterei: liene@marta.lv līdz 28.martam.

Darba valoda – angļu


Centrs MARTA


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!