Raksts

IESPĒJA: Diskusija “Sievietes&vīrieši.lv”


Datums:
22. oktobris, 2014


Autori

Providus


Foto: petertandlund

24.oktobrī plkst. 15:00 diskusijā tiks prezentēti „Latvijas Fakti" veiktās sabiedrības aptaujas rezultāti par dzimumu līdztiesību Latvijā, kā arī noslēgta LMA izstāde „Sievietei būt".

Sabiedrības integrācijas fonds (SIF) sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju piektdien, 24. oktobrī no plkst. 15.00 aicina uz ekspertu diskusiju „Sievietes&vīrieši.lv”.

„Latvijas Fakti” 2014. gada septembrī un oktobrī veica sabiedrības attieksmes pētījumu par dzimumu līdztiesības jautājumiem, kurā piedalījušies vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotāju. Diskusijas laikā šī gada aptaujas rezultāti tiks salīdzināti ar 2001.gadā veiktās sabiedrības aptaujas rezultātiem, kā arī analizētas sabiedrības domas attīstības tendences un iezīmētas nākotnes perspektīvas.

Diskusijas „Sievietes&vīrieši.lv” programma:

15.00 – Atklāšana – Aija Bauere, Sabiedrības integrācijas fonda Sekretariāta direktore un Elīna Ģibiete, izstādes „Sievietei būt” kuratore, Latvijas Mākslas akadēmijas docente.

15.00 – Aigars Freimanis, „Latvijas fakti” vadītājs iepazīstinās ar 2014. gada septembrī veiktās sabiedrības domas aptaujas rezultātiem.

15.15 – Ekspertu diskusija moderatora Haralda Burkovska vadībā.

Diskusijas dalībnieki: Anitra Bērziņa, māksliniece, Juris Cālītis, Rīgas Reformātu – Brāļu evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs un Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes Sistemātiskās un praktiskās teoloģijas katedras vadītājs, Kristaps Zariņš, Latvijas Mākslas akadēmijas prorektors, profesors, Kārlis Gedrovics, mediju aģentūras “Inspired” valdes priekšsēdētājs, tēvu kustības aktīvists, Iluta Lāce, resursu centra sievietēm MARTA vadītāja, Linda Curika, dzimumu līdztiesības eksperte, un citi.

17.00 – Izstādes „Sievietei būt” filmas pirmizrāde.

Rolanda Brieža filma par izstādi „Sievietei būt” ietver tās mākslinieku domas par dziļi personiskajiem un tajā pašā laikā – sociāli nozīmīgajiem, dzimumu līdztiesības un sieviešu lomas sabiedrībā jautājumiem, un to refleksiju mākslā.

18.00 – Labāko izstādes „Sievietei būt” darbu autoru – studentu apbalvošana un kataloga prezentācija

Žūrijas balvas studentiem piešķirs par radošāko problēmjautājuma risinājumu un tēmai atbilstošāko darbu. Pasniegta tiks arī skatītāju balva, par kuras piešķiršanu varēja balsot ikviens izstādes apmeklētājs.

Izstādes noslēgumā tiks prezentēts izstādes katalogs, kurā apkopoti mākslinieku darbi un domas par projekta problēmjautājumiem. Kataloga dizaina mākslinieciskā risinājuma autors – Mareks Hofmanis.

Izstādes „Sievietei būt” skatāma vēl tikai līdz 24. oktobrim.

Izstādes un diskusijas norises vieta:
Latvijas Mākslas akadēmijas 1. stāva zāle
Kalpaka bulvāris 13, Rīga

Papildus informācijai:
Tālr. 22016161
E-pasts: agnese@repute.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!