Raksts

IESPĒJA: Atbalsta sistēma noziedzīgos nodarījumos cietušajiem


Datums:
20. februāris, 2013


Autori

Providus


Foto: John McNickname

Cietušo atbalsta jautājumi ir nokļuvuši Eiropas institūciju dienaskārtības galvgalī – kā ar šiem izaicinājumiem tiksim galā mēs, par to diskusijas Latvijā vēl tikai sāksies.

Latvijā patlaban ir izveidojusies situācija, ka iztrūkst ne tikai visaptverošas cietušo atbalsta sistēmas, bet nav arī vienotas valsts politikas, kuras ietvaros varētu attīstīties atbalsta instrumenti noziegumu upuriem. Tieši minēto iemeslu dēļ Latvijas kontekstā mēs varam apgalvot, ka pastāv vien atsevišķi atbalsta rīki, ar kuriem pastarpināti strādā dažas valsts pārvaldes iestādes un neliels skaits nevalstisko organizāciju, taču cietušo vajadzības kopumā tas nepiepilda. Tādējādi veidojas virkne apdraudējumu sabiedrības drošībai – sekundāra un atkārtota viktimizācija, kā arī risks, ka cietušais, mēģinot saviem spēkiem risināt netaisnīgo situāciju, pats var kļūt par likumpārkāpēju, vairojot noziegumu recidīvu un radot zaudējumus atsevišķām personām un valstij kopumā.

Tādēļ PROVIDUS 21.-22.februārī organizē konferenci „Atbalsta sistēma noziedzīgos nodarījumos cietušajiem – Latvijas iespējas un izaicinājumi”

Īpašai uzmanībai konferences dalībniekiem tiks prezentēta interneta vietne www.cietusajiem.lv

Konferences darba valodas būs latviešu un angļu, un tiks nodrošināta sinhronā tulkošana.

Ja vēlaties konferenci apmeklēt, tad aicinām doties 21.-22.februārī uz viesnīcu “Avalon”.

Konferences darba kārtība


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!