Raksts

Iesaki, kā valsts pārvaldei kļūt labākai!


Datums:
08. augusts, 2016


Autori

Providus


Aicinājums piedalīties Valsts pārvaldes politikas apspriešanā: e-pakalpojumi, atvērtie dati, sabiedrības līdzdalība, valsts kā darba devējs

Domnīca PROVIDUS aicina sabiedriskos aktīvistus piedalīties Valsts kancelejas organizētajā sabiedriskajā apspriedē par Valsts pārvaldes politiku. Apspriede palīdzēs Valsts kancelejai saprast, kā uzlabot valsts pārvaldes pakalpojumus un kā labāk iesaistīt sabiedrību pārvaldes darbā.

Apspriešanai nodoti 12 jautājumi. Ja Jums par kādu no tiem ir savs viedoklis, lūdzu, aizsūtiet to Valsts kancelejai uz e-pasta adresi vpad@mk.gov.lv līdz piektdienai, 2016. gada 19. augustam.

Ja vēlaties apmainīties ar pieredzi ar citiem aktīvistiem un sagatavot atbildes kopīgi, domnīca PROVIDUS ceturtdien, 11.augustā, 15:00-17:00 organizē tieši šim nolūkam paredzētu neformālu prāta vētru. Pieteikšanās – sūtot e-pastu iveta@providus.lv

Prāta vētras rezultātā tapušās atbildes var aplūkot šeit ((Pievienotais failspdf)).

Valsts kancelejas uzdoto jautājumu saraksts

Par e-pakalpojumiem
1) Kas Jūs galvenokārt attur izmantot publiskās pārvaldes e-pakalpojumus?
2) Vai Jūs izvēlētos e-pakalpojumus biežāk, ja tos saņemtu ātrāk nekā klātienē un ja par pakalpojumu klātienē būtu noteikta papildu samaksa? Kāpēc Jūs izvēlaties e-pakalpojumus?

Par inovācijām valsts pārvaldē
3) Kādas inovācijas, Jūsuprāt, būtu vissvarīgāk ieviest valsts pārvaldē, piemēram, kādu valsts pārvaldes procesu produktivitātes paaugstināšanai, pakalpojumu sniegšanas efektivitātes palielināšanai u.c.?

Par pilsonisko līdzdalību un valsts pārvaldes komunikāciju
4) Kādā veidā un kur Jūs vēlētos saņemt informāciju par valsts iestāžu darbības rezultātiem?
5) Kādā veidā Jums būtu visērtāk iesaistīties likumdošanas un citu dokumentu izstrādē, piemēram, publiskās diskusijās, sociālajos tīklos, videokonferencēs, darbnīcās u.c.?
6) Kas, Jūsuprāt, visvairāk motivē cilvēkus iesaistīties politikas veidošanas procesā, piemēram,viedokļa paušana, ieguldījums rezultāta sasniegšanā, iespēja sniegt savu pienesumu sabiedrībai u.c.?
7) Kādas konkrētas pārmaiņas valsts iestāžu komunikācijā padarītu valsts pārvaldi Jums saprotamāku, piemēram, sociālo tīklu izmantošana, informatīvu pasākumu organizēšana u.c.?

Par valsts pārvaldes datu pieejamību
8) Kuru valsts pārvaldes apkopoto datu pieejamība Jums būtu svarīga?

Par valsts pārvaldes vispārējo darbu
9) Kas Jūs attur ziņot iestādēm par problēmām, kas saistītas ar klientu apkalpošanu un pakalpojumu saņemšanu, piemēram, nav informācijas, kam ziņot, bažas par lēnāku vai nekvalitatīvāku pakalpojuma saņemšanu ziņošanas gadījumā, neticība pārmaiņu iespējai u.c.?
10) Kādam, Jūsuprāt, ir jābūt ierēdnim – valsts pārvaldes sejai? Kādām vērtībām, kompetencēm un zināšanām un citām īpašībām ierēdnim jāpiemīt?

Par valsts pārvaldi kā darba devēju
11) Kādas ir kritiski svarīgās lietas, lai valsts pārvalde kļūtu par pievilcīgu darba devēju, piemēram, interesants darba saturs, darba vide, valsts pārvaldes tēls, vadības stils, sociālās garantijas u.c.?
12) Ja Jūs būtu iestādes vadītājs, kuru procesu valsts pārvaldes cilvēkresursu vadībā pilnveidotu kā pirmo, piemēram, atlase, novērtēšana, attīstīšana, personāla lietvedība u.c.?

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!