Raksts

Forums: Politiskās partijas 21. gadsimtā


Datums:
14. novembris, 2016


Autori

Providus


Foto: European Parliament

25. novembrī viesnīcas Monika telpās (Elizabetes iela 21, Rīga) aicinām uz sabiedriskās politikas forumu par partijām 21. gadsimtā.

Politiskās partijas mūsdienu demokrātijās ir nepopulārs veidojums. Tikai 15% ES iedzīvotāji un 7% Latvijas iedzīvotāji sabiedriskās domas aptaujās atzīst, ka viņi uzticas politiskajām partijām. Tādēļ nav brīnums, ka iedzīvotāji nevēlas kļūt par partiju biedriem – Latvijas lielākajā partijā ir mazāk nekā 4000 biedri.

Pēdējos gados Latvijā bijušas ne mazums diskusiju un iniciatīvu par partijām alternatīviem politiskās līdzdalības veidiem, piemēram, par referendumiem vai interneta petīcijām, taču politiskās partijas – to pārmaiņu un profesionalitātes jautājumi – palikušas novārtā. Domnīcas Providus veiktajā labas pārvaldības ekspertu aptaujā par šobrīd nopietnāko šķērsli ceļā uz gudru politiku tieši Latvijas partiju vājuma problēma iezīmējās kā nozīmīgākā.

Foruma diskusiju temati:

1. Kādai jābūt 21. gadsimta politiskajai partijai?

2. Priekšnoteikumi kvalitatīvam partiju darbam Latvijā

3. Kā veicināt konstruktīvas politiķu un žurnālistu attiecības? (diskusija pēc TV seriāla “Borgen” fragmentu noskatīšanās)

4. Kā veicināt sabiedrības pieprasījumu pēc gudras politikas? (World Cafe formāts)

Foruma paneļos piedalīsies domnīcas PRAXIS Igaunijā, VoteWatchEU, Islandes Pirātu partijas, Vācijas Konrāda Adenauera fonda, Rīgas Juridiskās augstskolas, Latvijas lielāko partiju un mediju pārstāvji.
(Pilna foruma programmapdf)

Laiks: 25. novembris, plkst. 10.00 – 18.30
Vieta: viesnīca Monika, Elizabetes iela 21, Rīga

Lai reģistrētos dalībai forumā, lūdzam aizpildīt formu.

No plkst. 10.00 līdz 13.30 tiešraidē būs iespējams sekot līdzi foruma pirmajām divām diskusijām.

Ar jautājumiem par forumu var vērsties pie Lauras Leitlantes – laura.leitlante@providus.lv.

Forumu organizē PROVIDUS sadarbībā ar Konrāda Adenauera Fondu, Eiropa Pilsoņiem programmu, Fondu atvērtai sabiedrībai DOTS, Ziemeļu Ministru Padomi (Norden) un Igaunijas Vēstniecību Rīgā.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!