Raksts

Eiropas politikas iniciatīvas brīvas darbaspēka kustības veicināšanai


Datums:
25. februāris, 2015


Autori

Dace Akule


Foto: mediavrog

Ja migrācija ir neizbēgama, kādēļ tik liela pretestība un kā to mazināt?

Kāds ir migrācijas globālais, Eiropas un Latvijas konteksts un kādas dilemmas gaidāmas Eiropas politikas veidotājiem, kas plāno, kā veicināt brīva dabaspēka kustību – par to Daces Akules prezentācija konferencē “Arodbiedrību loma ilgtspējīgas izaugsmes un kvalitatīvu darbavietu veidošanā”.

Pētījumi rāda, ka salīdzinot ar vietējiem iedzīvotājiem, ES pilsoņi, kas dzīvo citā ES valstī, ir ar augstāku nodarbinātības līmeni. 2/3 no tiem, kas nav ekonomiski aktīvi, ir pensionāri, studenti vai darba meklētāji. Migrācijas iemesls lielākoties ir darbs un ģimenes apvienošana, nevis “pabalstu tūrisms”. Turklāt migranti nav intensīvāki pabalstu izmantotāji par vietējiem iedzīvotājiem. Dati rāda, ka periodā no 2007.gada līdz 2013.gadam citu ES valstu pilsoņu ietekme uz minēto valstu budžetiem ir ar plusa zīmi – viņi vairāk līdzekļus maksājuši nodokļos, nekā saņēmuši no valsts pabalstu formā.

Vairāk migrācijas statistikas un pētījumu rezultātu Daces Akules prezentācijā:

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!