Raksts

Eiropas padomes ministru komitejas rekomendācija dalībvalstīm par iedzīvotāju piedalīšanos vietējā sabiedriskajā dzīvē (Rec(2001)19)


Datums:
04. septembris, 2003


Autori

Providus


Pieņemta 2001. gada 6. decembrī

Rekomendācijas dalībvalstu valdībām, ko izstrādājusi Eiropas padomes Ministru Komiteja, atbilstoši Eiropas Padomes Statūtu 15.b punkta nosacījumiem. Te ietverti vietējās demokrātiskas piedalīšanās politikas pamatprincipi un pasākumi, soļi iedzīvotāju līdzdalības vietējā sabiedriskajā dzīvē veicināšanai un stiprināšanai.

Rekomendācija iesaka dalībvalstu valdībām:

  • Iesaistot vietējās un reģionālās pārvaldes institūcijas, izstrādāt politiku, lai veicinātu pilsoņu līdzdalību vietējā sabiedriskajā dzīvē, balstoties 1985. gada 15. oktobra Eiropas Vietējo pašvaldību hartā;
  • Veikt pasākumus minētās politikas realizēšanā, it īpaši sakārtot nacionālā līmeņa likumdošanu, lai vietējās un reģionālās pārvaldes institūcijas varētu pielietot visplašāko sabiedrības iesaistīšanas pasākumu klāstu;

Aicināt vietējās pārvaldes institūcijas pievienoties šīs rekomendācijas principiem, kas izklāstīti šīs rekomendācijas 1. pielikumā, un uzlabot vietēja līmeņa saistošos noteikumus un praksi, lai veicinātu iedzīvotāju līdzdalību vietējā sabiedriskajā dzīvē, ņemot vērā šīs rekomendācijas 2. pielikumā minētos pasākumus.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!