Raksts

Domnīca PROVIDUS meklēs labākos un inovatīvākos Latvijas politikas projektus Politikas inovāciju balvai


Datums:
05. aprīlis, 2021


Autori

Providus


Domnīca PROVIDUS pievienojas Politikas inovāciju institūtam kā partneri no Latvijas, lai meklētu labākos Latvijas politikas inovācijas projektus un lai sniegtu tiem iespēju sacensties Eiropas līmenī par Politikas inovāciju balvu.

Kas ir Politikas inovāciju balva?

Politikas inovāciju balvas mērķis ir vērst uzmanību un atzinīgi novērtēt drosmīgus un radošus politikas projektus Eiropā. Sacensību un, izrietoši, balvas mērķis ir radīt kopienu, kas vieno talantīgus politikas pārstāvjus zināšanu un labākās prakses apmaiņai visos politikas līmeņus, neskatoties uz politisko un partijas piederību.

Pēdējo četru gadu laikā 4000 Eiropas iedzīvotāji ir veikuši savu izvēli un no saņemtajiem 1500 politikas projektu pieteikumiem izvēlējušies 330 Politikas inovāciju balvas finālistus un 33 projektus, kas atzīti par uzvarētājiem. Laika posmā no 2017. līdz 2019. gadam visiem finālistiem tika sniegta iespēja prezentēt savu projektu un ideju tīklošanās pasākumos Vīnē un Berlīnē, kur finālisti tika godināti arī noslēguma svinīgajā ceremonijā (līdz šim brīdim kopsummā 1600 viesi no visdažādākajām politikas jomām apmeklējuši svinīgās ceremonijas).

Par Politikas inovāciju balvas procesu atbild Politikas inovāciju institūts.

Vairāk par Politikas inovāciju balvu iespējams lasīt šeit:
https://innovationinpolitics.eu/press/awards/

Kas ir Politikas inovāciju institūts?

Politikas inovāciju institūts ir starptautiska, nevaldības organizācija, kas identificē, attīsta un īsteno dažādas politikas inovācijas ar mērki stiprināt demokrātiju Eiropā un aiz tās robežām. Apvienojot Eiropas-mēroga speciālistus un partnerorganizācijas 21 Eiropas valstī (Austrijā, Beļģijā, Bulgārijā, Igaunijā, Lietuvā, Francijā, Vācijā, Grieķijā, Īrijā, Itālijā, Latvijā, Libānā, Luksemburgā, Nīderlandē, Polijā, Slovākijā, Spānijā, Zviedrijā, Šveicē un Apvienotajā Karalistē), kā arī politikas līderus dažādos politikas līmeņos, Politikas inovāciju institūts veido nākotnes politiku jau šodien.

Politikas inovāciju institūts īsteno projektus un programmas politiķiem un politikas institūcijām ar mērķi padarīt politikas procesus veiksmīgākus, tostarp, īstenojot tādus projektus kā Politikas inovāciju balva, iniciatīvu “Rīkojies tagad”, kā arī Eiropas demokrātijas galvaspilsēta. Politikas inovāciju institūts piedāvā šīs (augstāk minētās) programmas politiķiem, institūcijām, pilsoniskajai sabiedrībai un iedzīvotājiem, lai virzītos uz institūta primāro mērķi – spēcīgāku demokrātiju.

Šobrīd Politikas inovāciju institūts apvieno vairāk nekā 5000 politiķus no dažādām Eiropas valstīm, kas piedalījušies dažādās institūta īstenotajās programmās un aktivitātēs, izrietoši spējot nodot tālāk savā kopienā programmu ietvaros iegūtās zināšanas. Institūta īstenotajās aktivitātēs tiek pielietota unikāla metode: identificēt labāko praksi, attīstīt galvenos novērojumus, lokalizēt tos un īstenot šo metodi/-es konkrētu mērķu sasniegšanai.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!