Raksts

Domnīca PROVIDUS kļūst par akreditēto Eiropas pārvaldības izcilības zīmes pārstāvi Latvijā


2022.gada martā Eiropas Padomes lēma par Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS akreditāciju ELoGE īstenošanai un 12 principu popularizēšanai Latvijā.

Pieprasījums tika apspriests, un Eiropas pārvaldības izcilības zīmes (ELoGE) pārstāvji atzīmēja, ka projekts tiks īstenots ar Ekspertīzes centra atbalstu visā procesa gaitā.

 

Ar protokola tekstu iespējams iepazīties šeit.

 

Par Eiropas pārvaldības izcilības zīmi Latvijā atbild:

  • Projekta koordinatore Sintija Tarasova-Dubkeviča domnīcas PROVIDUS eksperte (sintija.tarasova@providus.lv);
  • Eksperte Agnese Frīdenberga, domnīcas PROVIDUS vadošā pētniece;
  • Eksperte Līga Stafecka, domnīcas PROVIDUS vadošā pētniece;
  • Eksperte Diāna Rasuma, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Teritoriju attīstības izvērtēšanas nodaļas vadītāja, departamenta direktora vietniece.

Līdz 2022.gada 13.maijam domnīca PROVIDUS aicina ieinteresētās pašvalības pieteikties Eiropas pārvaldības izcilības zīmes ieviešanai un īstenošanai savās pašvaldībās, aizpildot pieteikuma anketu. 

 


 

Eiropas izcilības zīme pārvaldības jomā (ELoGE) tiek piešķirta pašvaldībām, kuras ir sasniegušas augstu labas pārvaldības līmeni, kas novērtēts pēc Eiropas Padomes kritērijiem. Apbalvojums ir kristāla dodekaedrs, kurā iegravēti 12 labas demokrātiskas pārvaldības principi.

 

Akreditētā orgnanizācija apņemas līdz noteiktam termiņam ieviest Eiropās pārvaldības izcilības zīmi noteiktā skaitā pašvaldību. Tas nozīmē principu tulkošanu, nepieciešamo pielāgojumu veikšanu, to pašvaldību apzināšanu, kuras vēlas ieviest Eiropas pārvaldības izcilības zīmi, un palīdzību tām veikt dažādus tās posmus.

 

Šie soļi ietver: pašnovērtējumu, iedzīvotāju aptauju un anketu, kas adresēta ievēlētajām amatpersonām, lai novērtētu pašvaldību stāvokli attiecībā uz atbilstību 12 labas demokrātiskas pārvaldības principiem.

 

Akreditētā organizācija piešķir Eiropās pārvaldības izcilības zīmes atzinību tām pašvaldībām, kuras ir veiksmīgi pabeigušas Eiropās pārvaldības izcilības zīmes ieviešanu un izvērtēšanu. Šis marķējums, kas ir derīgs vienu gadu, apliecina, ka pašvaldība ir sasniegusi augstu labas pārvaldības līmeni saskaņā ar Eiropas Padomes standartiem. Eiropās pārvaldības izcilības zīmi nebūt nav procesa noslēgums, bet arī instruments, kas pašvaldībām palīdz izprast savas stiprās un vājās puses un uzsākt rīcību, lai tās novērstu.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!