Raksts

Domapmaiņa 18.aprīlī: Kvalitāte – izaicinājums Latvijas izglītībai


Datums:
10. aprīlis, 2012


Autori

Providus


Kādai jābūt Latvijas izglītības sistēmai, kas ne vien palielinās skolēnu konkurētspēju, bet arī sniegs kvalitatīvas prasmes un iemaņas turpmākajai dzīvei?

Izglītības kvalitāte Latvijas skolās ir nevienmērīga. Līdzās skolām, kurās ik gadu vairākos mācību priekšmetos centralizēto eksāmenu rezultāti ir ļoti vāji, strādā skolas, kur liela daļa absolventu katru gadu iestājas Latvijas un ārvalstu augstskolās. Taču absolventu konkurētspēja ir tikai viens no kritērijiem, kā vērtēt izglītības kvalitāti. Kādai jābūt Latvijas izglītības sistēmai, kas ne vien palielinās skolēnu konkurētspēju, bet arī sniegs kvalitatīvas prasmes un iemaņas turpmākajai dzīvei?

Aicinām Jūs uz sabiedriskās politikas portāla politika.lv un Konrāda Adenauera fonda kopīgi rīkoto domu apmaiņu „Kvalitāte — izaicinājums Latvijas izglītībai” šā gada 18. aprīlī plkst. 18:00-20:00 Birojnīcā, Berga bazārā (ieeja no Dzirnavu ielas).

Par kvalitatīvu izglītību nākotnē diskutēs izglītības politikas eksperte, sabiedriskās politikas centra PROVIDUS pētniece Marija Golubeva, Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntis Vasiļevskis un Izglītības vadītāju asociācijas prezidente, Ziemeļvalstu ģimnāzijas direktore Dzintra Kohva. Domu apmaiņu vadīs žurnāliste Baiba Strautmane.

Diskusija būs vērojama arī tiešraidē politika.lv un K. Adenauera fonda mājas lapā. Pēc diskusijas visi aicināti turpināt aktīvas sarunas pie vīna glāzes.
Birojnīcā vietu skaits ir ierobežots. Lūdzu, piesakieties dalībai diskusijā, rakstot uz
e-pastu straustina@politika.lv līdz 16. aprīlim.

Sabiedriskās politikas portāls politika.lv un K. Adenauera fonds domapmaiņas par sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem rīko regulāri — katra mēneša trešajā trešdienā. Nākamā domu apmaiņa iecerēta 16. maijā.

Uz tikšanos!
Plašāka informācija: Ilze Straustiņa, politika.lv producente, straustina@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!