Raksts

Dod, ņem un ir pa vidu


Datums:
07. decembris, 2015


Autori

Providus Valts Kalniņš


Foto: PROVIDUS, Infogram

Par kādiem korupcijas noziegumiem pērn tiesātas valsts amatpersonas? Kādi sodi 2010.-2014.gadā tika piemēroti par kukuļa došanu, ņemšanu vai starpniecību korupcijā?

Statistika par 2014.gadā korupcijas lietās tiesātajām valsts amatpersonām liecina, ka tiesāti tiek gan policisti, gan robežsargi, gan glābēji, gan tiesneši.

Dati par 2010.-2014.gada tiesu spriedumiem rāda – viņu pārkāpumi ir kukuļņemšana, kukuļdošana vai starpniecība kukuļošanā. Tāpat daļa amatpersonu „pieķertas” korupcijas mēģinājumos – kukuļdošanas vai starpniecības kukuļošanā mēģinājumos. Visvairāk amatpersonas tiesātas par kukuļdošanu (126 sodi).

Dati par valsts amatpersonām piemērotajiem sodiem 2010.-2014.gadā rāda – vairākumā gadījumu par korupciju soda ar piespiedu darbu vai nosacītu brīvības atņemšanu.

Naudas sodi vai reālu brīvības atņemšanu – cietumsodus – par korupcijas noziegumiem piemēro daudz retāk.

Šos un plašākus datus par 2004.-2014.gadā tiesātajām valsts amatpersonām PROVIDUS pētnieks Valts Kalniņš prezentēs rīt, Apvienoto Nāciju Organizāciju (ANO) Pretkorupcijas dienā, 9.decembrī, plkst. 13:00 Saeimas Sarkanajā zālē.

Prezentācija notiks pasākumā, ko rīko Sabiedrība par atklātību – Delna sadarbībā ar Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju. Papildus PROVIDUS pētniekam pasākumā piedalīsies atbildīgās Saeimas apakškomisijas vadītājs Aleksejs Loskutovs, goda viesis Dainis Īvāns, kā arī Sabiedrība par atklātību – Delna vadītājs Gundars Jankovs. Tajā amatpersonas tiks aicinātas parakstīt Transparency International izveidotu individuālu pretkorupcijas deklarāciju.

Visi dati par tiesātajām valsts amatpersonām 2004.-2014.gadā rīt tiks publicēti Providus.lv

Šis raksts ir izdots ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par raksta saturu atbild biedrība „Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”.
Raksts sagatavots projekta „PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros.
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros.
NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!