Raksts

Diskusija “Kā uzlabot gaisa kvalitāti Rīgā?”


Datums:
29. aprīlis, 2022Domnīca PROVIDUS un ManaBalss.lv 5.maijā organizē publisku diskusiju “Kā uzlabot gaisa kvalitāti Rīgā?”

Diskusija notiks tiešsaistē no plkst. 12.00-13.30. Tiešraide tiks nodrošināta abu organizāciju Facebook lapās, kā arī Facebook lapā “Par tīru gaisu Rīgā”.
Pagājušā gada beigās Rīgas dome apstiprināja Rīgas gaisa kvalitātes uzlabošanas rīcības programmu 2021.-2025. gadam. Diskusijā spriedīsim par to, kas no šīs programmas ir tuvākajos gados reāli izdarāms, kas ir galvenās neatrisinātās dilemmas un cik lielā mērā gaisa tīrība Rīgā ir atkarīga no pašas Rīgas lēmumiem.

 

 

Diskusijā piedalīsies:

  •  Edmunds Cepurītis, Rīgas Domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs;
  • Evita Vītola, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides uzraudzības nodaļas eksperte;
  • Māris Jansons, Rīgas Apkaimju alianses vadītājs un biedrības “KUNDZIŅSALA” vadītājs;
  • Raivis Dejus, biedrības “Brasa” vadītājs;
  • Jānis Ikaunieks, Rīgas enerģētikas aģentūras direktors
Diskusiju vadīs domnīcas Providus direktore Iveta Kažoka.

 


Diskusija tiek rīkota projekta “CODE Europe” ietvaros, kas 2022. gada garumā norisinās piecās Eiropas pilsētās – Rīgā, Tallinā, Atēnās, Lisabonā un Burgasā. Šis projekts ir mēģinājums kopīgi radīt risinājumus Eiropas gaisa kvalitātes jomā, ļaujot sabiedrībai norādīt uz konkrētām problēmām un piedāvāt savas idejas to risināšanai. Projekta iznākums būs lokāla, nacionāla un Eiropas līmeņa likumdošanas iniciatīvas, lai risinātu gaisa piesārņojuma problēmas un ikvienam nodrošinātu veselīgu gaisa kvalitāti.
Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!

Vēl šajā tēmā

Rīdziniek, dalies ar idejām, kā mazināt gaisa piesārņojumu pilsētā!
14.03.2022