Raksts

Rīdziniek, dalies ar idejām, kā mazināt gaisa piesārņojumu pilsētā!


Datums:
14. marts, 2022


Palīdzi mums atrast labākos veidus, kā veicināt tīra gaisa pieejamību ikvienam!

Paud savu viedokli un palīdzi mums, atbildot uz anketas jautājumiem!

 

Atbildot uz anketas jautājumiem, tu piedalies ideju vākšanā. Tās iznākums būs likumdošanas iniciatīva, lai risinātu piesārņojuma problēmu, attīrītu mūsu gaisu un nodrošinātu veselīgu gaisa kvalitāti ikvienam.

 


Tīrs gaiss ir ļoti nozīmīgs mūsu veselības un labsajūtas nodrošināšanai; ne velti tā pieejamība tiek uzskatīta par katra indivīda cilvēktiesībām. Tomēr īstenībā pārāk daudz iedzīvotāju Eiropas Savienībā un ārpus tās neveselīgu gaisa kvalitāti uztver par ikdienišķu.

Gaisa piesārņojums nepazīst robežas, un ir skaidrs, ka tas būtiski ietekmēs mūsu nākotni. Lai panāktu veselīgu gaisa kvalitāti, mums jāmeklē tādi risinājumi, kas ir tik pat visaptveroši un ar līdzīgi nozīmīgu ietekmi nākotnē, kā pati problēma.

 


 

Risināsim gaisa piesārņojuma problēmu kopā! Atbildot uz anketas jautājumiem, tu piedalies ideju vākšanā. Tās iznākums būs likumdošanas iniciatīva, lai risinātu piesārņojuma problēmu, attīrītu mūsu gaisu un nodrošinātu veselīgu gaisa kvalitāti ikvienam.

 


 

Kas ir pūļa iesaistes metode (angliski – crowdsourcing)?

Pūļa iesaistes metode jeb ‘crowdsourcing’ ir process, kurā cilvēki tiešsaistē sadarbojas kopēja mērķa sasniegšanai.

 

Uzzini vairāk par mūsu projektu šeit:

 

“CODE Europe” ir starptautisks e-demokrātijas mēģinājums kopīgai vides un klimata politikas veidošanai. Tā ietvaros norisinās arī pētnieciskā darbība par e-līdzdalību. Projekta mērķis ir, izmantojot pūļa iesaistes metodi (“crowdsourcing”), ļaut iedzīvotājiem kopīgi radīt risinājumus Eiropai gaisa kvalitātes jomā. Šis projekts norisinās piecās Eiropas valstīs, un tā ievaros tiek ieviests arī inovatīvs sociālās ieklausīšanās* rīks, kas ar mākslīgā intelekta palīdzību spēj ievākt internetā pieejamo informāciju par iedzīvotāju nostāju gaisa kvalitātes jautājumos. Projekta gaitā tiek izstrādāta vispārēji pielietojama metodoloģija e-līdzdalības pieredzes izvērtēšanai, kā arī ētikas vadlīnijas turpmākajām sociālās ieklausīšanās kampaņām.

 

 


Koplemjot Eiropu: pilsoniskās tehnoloģijas labai pārvaldībai un aktīviem pilsoņiem (CODE Europe)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!