Raksts

Delna: Esošās Rīgas domes korupcijas skandāli


Datums:
28. maijs, 2013


Autori

Providus


Foto: @abrunvoll

Deputatiuzdelnas.lv piedāvā iespēju vienuviet iepazīties ar Rīgas domes korupcijas skandāliem, kas ļauj skatīt kopsakarības Rīgas domes vadības attieksmē pret godīgu pārvaldību.

„Aizbildinājumi varbūt dažādi, bet konkrētās lietas, ka problēmu Rīgā ir daudz un domes vadībai tās adekvāti jārisina”, apkopoto informāciju komentēja Delnas padomes priekšsēdētāja Inese Voika. „Lietās, kur ir aizdomas par korupciju, interešu konfliktu vai vienkāršu zagšanu, ļoti svarīga ir vadības nostāja. Novelt vainu uz politiskajiem konkurentiem vai arī neuzskatīt notikušo par problēmu nozīmē aizstāvēt negodīgu pārvaldi. Lai korupcija tiešām tiktu apkarota, līderiem tā publiskā telpā jānosoda. No Nila Ušakova un Andra Amerika neesam to dzirdējuši.”

Delna secina, ka liela problēma Rīgā šobrīd ir pilsētas vadītāju attieksme pret naudas izšķērdēšanas un korupcijas gadījumiem.

Rīgas vadība un tās pārstāvji Rīgas ostā aizstāvējusi ostas pārvaldnieku pret Valsts kontroles atklājumiem par nodarītajiem zaudējumiem lielos apmēros. Par iespējamo korupciju Satiksmes departamentā mērs Ušakovs aizbildinājās ar priekšvēlēšanu uzbrukumiem, bet par kukuļošanu dzīvokļu lietās izteicās, ka tas nevar būt iespējams.
„Lielākā daļā no minētajām apkopotajiem skandāliem izmeklēšana turpinās. Lēnais izmeklēšanas un tiesu darbs kavē taisnīguma panākšanu, kas būtu svarīgi vēlēšanu dienā, izdarot izvēli”, teica Voika. „Šāda situācija no viens puses vairo vēlētāju apātiju, ka neko pret netaisnību nevar iesākt. Tomēr tas arī liek vēlētājiem būt atbildīgākiem par saviem lēmumiem, izvērtējot pašiem zināmos lietas apstākļus.”

Portālā atspoguļotā informācija parāda, ka šajā Rīgas Domes sasaukumā atklāta naudas pazušana lielos apmēros no darbībām vairāku gadu garumā. No Rīgas namu pārvaldnieka kontiem 2012.gadā pazuda 247 000 latu, bet 1,2 miljoni latus Rīgas nami „pazaudēja”, iepludinot 4,8 miljonus Rīgas pašvaldības uzņēmuma brīvos līdzekļus valūtas maiņas punktos. Izmeklēšana šajās lietās turpinās.

Pamatotas aizdomas, ka Rīgas domes vadība izmantojusi varas resursu, lai koordinētu sev labvēlīgu reklāmas materiālu izvietošanu medijos. Pēc Re:Baltica aplēsēm vismaz 600 000 latus Rīgas dome un tās lielākie uzņēmumi ir atvēlējuši reklāmas pakalpojumiem medijos, kur kā galvenie pozitīvo darbu veicēji slavināti N.Ušakovs (SC) un viņa vietnieks A.Ameriks (Gods Kalpot Rīgai!).

Apskatā iekļauta arī informācija par N.Ušakova (SC) ziņu sižetu pasūtīšanu Pirmajā Baltijas kanālā, kas atklājās pēc fragmentu publicēšanas no N.Ušakova elektroniskās sarakstes portālā Kompromat.lv. N.Ušakovs pats publicēto saraksti ir nosaucis par daļēji viltotu.

Publicētā informācija par Rīgas domes korupcijas skandāliem aicina vēlētājus atsvaidzināt atmiņu par politiķu sastrādāto. Vietnē publicēti dati par 11.Saeimas deputātu darbu, kā arī reputācijas apkopojums 10.un 11.Saeimas vadošajiem deputātu kandidātiem. Portāls „Notikumu hronikā” ir izveidojis jaunu sadaļu „Rīgas Domes korupcijas skandāli” ar mērķi parādīt, kādas ir līdz šim ar Rīgas Domi (kopš 2009.gada jūnija) saistītās skaļākās lietas. Raksti tapuši sadarbībā ar žurnālisti Evitu Puriņu.

Aicinām iepazīties ar Rīgas Domes korupcijas epizodēm:

Aizdomas par kukuļu pieprasīšanu RD Satiksmes departamentā

Rīgas namu pārvaldnieks – nozagtais ceturtdaļmiljons un kukuļņemšana

Pazudušais Rīgas namu miljons

Tēla veidošana medijos ar pašvaldības uzņēmumu palīdzību

Rīgas satiksme un mikroautobusu maršrutu iepirkums

Dārgais Saktas ziedu tirgus paviljons

Ziņu sižetu pasūtīšana Pirmajā Baltijas kanālā

Dzīvokļu pārvaldes kukuļošanas lieta un Ārija Stabiņa

Pārkāpumi Rīgas brīvostā


Deputatiuzdelnas.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!