Raksts

Debates Vai mākslīgais intelekts 30 gadu laikā līdz nepazīšanai pārveidos pasauli?


Datums:
29. aprīlis, 2021


Autori

Providus


Latvijas Pilsoniskās alianses sadarbībā ar Sabiedriskās politikas centru PROVIDUS rīkotās publiskās debates Vai mākslīgais intelekts 30 gadu laikā līdz nepazīšanai pārveidos pasauli?.

Debašu dalībnieki:
✔ Ivars Ijabs, Eiropas Parlamenta deputāts, Renew Europe,
✔ Ieva Ilvesa, Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos,
✔ Andrejs Vasiļjevs, tehnoloģiju uzņēmuma TILDE valdes priekšsēdētājs,
✔ Pauls Miklaševičs, BlueOrange aktīvu pārvaldīšanas direktors.
Debates moderē sabiedriskās politikas centra “Providus” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Šīs ir otrās debates sešu debašu ciklā par Eiropas nākotni. Debašu tēmas apzināti skar 30–50 gadu tālu nākotni, lai jau šobrīd mēģinātu prognozēt pasaules galvenās tendences un to diktētās izmaiņas kā Latvijai, tā visai Eiropai. Būtiskākās starp turpmāko diskusiju tēmām: klimata pārmaiņu prognozes, mākslīgā intelekta ietekme, naudas nākotne.

Debates rīkotas pēc Oksfordas debašu principa, diviem dalībniekiem pārstāvot viedokli, ka mākslīgais intelekts 30 gadu laikā padarīs pasauli nepazīstamu, otriem diviem dalībniekiem – pret šo tēzi iebilstot. Debašu dalībnieki ne obligāti debatēs pārstāv paši savu viedokli.

Debates organizētas projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros, ko finansē Eiropas Parlaments. Konference par Eiropas nākotni ir sākusies šogad, tās ietvaros visās Eiropas Savienības valstīs tiks apspriesti tuvākajos gados Eiropas Savienībai nepieciešamie institucionālie uzlabojumi. Debates līdzfinansē Frīdriha Eberta fonds.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!