Raksts

Debates: Vai jaunās tehnoloģijas 30 gadu laikā iznīcinās privātumu?


Datums:
28. jūnijs, 2021


Autori

Providus


2021.gada 29.jūnija debates par privātumu un tehnoloģijām

Latvijas Pilsoniskā alianse un Sabiedriskās politikas centrs “Providus” ar Eiropas Parlamenta atbalstu otrdien, 29.jūnijā, pl. 15.00-16:30 rīkoja debates: “Vai jaunās tehnoloģijas 30 gadu laikā iznīcinās privātumu?

Debašu dalībnieki:
✔ Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente,
✔ Jānis Sārts, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra Stratcom direktors,
✔ Rolands Lappuķe, Valsts prezidenta padomnieks viedo tehnoloģiju jautājumos,
✔ Lauris Liepa, zvērināts advokāts.

Debates moderēja sabiedriskās politikas centra “Providus” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Šīs ir trešās debates sešu debašu ciklā par Eiropas nākotni. Debašu tēmas apzināti skar 30–50 gadu tālu nākotni, lai jau šobrīd mēģinātu prognozēt pasaules galvenās tendences un to diktētās izmaiņas kā Latvijai, tā visai Eiropai. Būtiskākās starp turpmāko diskusiju tēmām: klimata pārmaiņu prognozes, demogrāfiskās pārmaiņas, naudas nākotne.

Debates tiks rīkotas pēc Oksfordas debašu principa, diviem dalībniekiem pārstāvot viedokli, ka mākslīgais intelekts 30 gadu laikā padarīs pasauli nepazīstamu, otriem diviem dalībniekiem – pret šo tēzi iebilstot. Debašu dalībnieki ne obligāti debatēs pārstāv paši savu viedokli.

Debates tika rīkotas platformā ZOOM, un to tiešsaiste bija redzama Latvijas Pilsoniskās alianses Facebook lapā, kā arī LSM.lv.

Debates tiek organizētas projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros. Konference par Eiropas nākotni ir pilsoņu vadītu debašu un diskusiju virkne, kas sniedz cilvēkiem no visas Eiropas iespēju dalīties ar idejām un veidot mūsu kopējo nākotni.

Projektu “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” finansē Eiropas Savienība. Projekts atspoguļo tikai tā autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu.

Debates līdzfinansē Frīdriha Eberta fonds.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!