Raksts

Dažādas “maigās varas” sejas: Baltijas valstis un Austrumu partneri starp Krieviju un ES


Datums:
27. maijs, 2015


Autori

Providus


Foto: Vāka dizains

Kā mainījies “maigās varas” koncepts un kā pašreizējie notikumi Ukrainā palielinājuši informatīvās telpas nozīmi? Video no Latvijas Ārpolitikas institūta diskusijas.

2015.gada 18.maijā eksperti diskutēja par šī brīža aktualitātēm Krievijas un ES “maigās varas” politikās, kā arī par to, kā tās tiek uztvertas Baltijas valstīs, Austrumu vai Melnās jūras reģiona partnervalstīs.

Pasākumu ievadīja Lolita Čigāne (Latvijas Republikas Saeima), bet pašās debatēs piedalījās Rafals Sadovskis (Austrumu pētniecības centrs, Polija), Andris Sprūds (Latvijas Ārpolitikas institūts), Irina Klimenko (Stratēģisko pētījumu institūts “Jaunā Ukraina”), Emets Tuohijs (Starprautiskais aizsardzības un drošības centrs, Igaunija), Jakubs Korejba (Starptautiskās žurnālistikas un pētījumu centrs, Krievija) un Andis Kudors (Austrumeiropas politikas pētījumu centrs, Latvija). Diskusiju moderēja Mārtiņš Daugulis (Latvijas Ārpolitikas institūts).

Diskusija balstījās identiska nosaukuma grāmatā, kurā tiek pētīta ES un Krievijas “maigās varas” projekcija ar īpašu uzsvaru uz ES Austrumu partneriem un Melnās jūras reģiona valstīm – Ukrainu, Moldovu un Gruziju.

Publikācijā tiek analizēta arī Baltijas valstu pieredze, kas, lai gan ir pilntiesīgas ES dalībvalstis, joprojām paliek saskarsmes un strīdu zona. Publikācija (angļu valodā) pieejama šeit (Th e di fferent faces of "soft power": the Baltic States and Eastern Neighborhood between Russia and the EUpdf)

Tiešraide portālā tehniski nodrošināta projekta „PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros.
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros.
NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!