Raksts

Darba inspekcijai


Datums:
01. janvāris, 2008


Autori

Dace Akule


Turpinot pētījumu par viesstrādnieku darba apstākļiem Latvijā, esmu vairāk piedomājusi par darba drošības jautājumiem. Tāpēc loģiski, ka kādu rītu, malkojot kafiju, ar interesi vēroju divu strādnieku rosīšanos uz jumta, ko ļoti labi varu novērot no savām mājām. Jumts piektā stāva līmenī, darbi notiek jau vairākas nedēļas, bet vismaz viens strādnieks (ja ne abi) nav nekādā veidā nodrošinājies pret traumām, kas var rasties, nokrītot no piektā stāva. Kā redzams bildēs, viņš pastaigājas pa dēļu virsmu, kas šajā gada laikā ir mitra un slidena, un vienubrīd meklē līdzsvaru, atrodoties uz jumta kores.

2007.gadā Valsts Darba inspekcija konstatējusi 255 nelaimes gadījumus darba vietās ar smagām sekām, bojā gājuši 62 cilvēki. 2008.gada janvārī vien darba vietās bojā gājuši 4 cilvēki. Daži guvuši traumas tieši pēc tam, kad gāzušies no sastatnēm, kāpnēm…

Par ko domā šie strādnieki uz jumta, un viņu darba devējs? Ka viņi no nelaimēm ir pasargāti? Kas notiktu, ja tomēr nelaime notiek? Vai strādniekiem ir dzīvības un veselības apdrošināšana? Vai nelaimes gadījums tiktu noziņots Valsts Darba inspekcijai, vai tas iekļautos slēpto gadījumu skaitā (pērn inspekcijai neesot ziņots par 85 gadījumiem)?

Tā kā šis noteikti ir darba drošības noteikumu pārkāpums, nosūtīšu šo materiālu arī Valsts Darba inspekcijai, lai iet pārbaudīt, kas notiek uz jumta Kr. Valdemāra ielas 110 rajonā. Lai varētu nodrošināt, ka ar kādu no šiem strādniekiem darba vietā nenotiek kāda nelaime.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!