Raksts

Dalībvalstu vienprātības pārbaudījums


Datums:
17. maijs, 2016


Autori

Providus


Žurnāla "Latvijas intereses Eiropas Savienībā" 2016.gada pirmais numurs ir veltīts topošajai Eiropas Savienības Globālajai stratēģijai.

Latvija kopā ar pārējām 27 dalībvalstīm līdzdarbojas Stratēģijas gatavošanā. Eiropas Parlamenta deputāte no Latvijas Sandra Kalniete bija nozīmēta kā ziņojuma, kas atspoguļo Eiropas Parlamenta pozīciju, sastādītāja. Darbs pie Stratēģijas turpinās. Šobrīd tiek apkopoti dalībvalstu, ekspertu un ES institūciju viedokļi. Žurnāls atspoguļo notiekošo diskusiju gaitu Latvijā.

Kā uzsver žurnāla zinātniskā redaktore LU profesore Žaneta Ozoliņa, “savstarpēji pārklājošās krīzes, to pieaugošie apmēri un intensitāte sasniedza ES nesagatavotu.

Kad pagājušajā gadā Latvijas prezidentūras ES Padomē laikā Federika Mogerīni pieteica jaunas ārējās un drošības politikas stratēģijas sagatavošanas posma sākumu, daudzi eksperti to vērtēja kā novēlotu, bet svarīgu lēmumu.

Taču grūti bija prognozēt to, cik strauji attīstīsies dažādi notikumi un ka stratēģijas izstrāde pārvērtīsies par dalībvalstu vienprātības pārbaudījumu.”

Žurnāla elektroniskā versija pieejama (šeitpdf).

Izdevums ir Eiropas Parlamenta Informācijas biroja īpašums. Latvijas Politologu biedrība uzņemas atbildību par objektīva satura sagatavošanu.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!