Raksts

Būvkomersantu aptaujas rezultātu apkopojums


Datums:
07. decembris, 2021


Autori

Agnese Frīdenberga


Pārskata veidošanai tika izmantota aptaujas anketa, kas tika nosūtītas būvkomersantiem, izmantojot Būvniecības informācijas sistēmā pieejamo informāciju par būvkomersantu norādīto elektroniskā pasta adresi. Anketēšana notika laika posmā no 2021.gada 21.oktobra līdz 2021.gada 8.novembrim.

 

Aptauja PDF formātā pieejama šeit

 

Anketas statistiskos datus apkopoja, komentārus un datu analīzi veica PROVIDUS pētniece Agnese Frīdenberga projekta “Interešu aizstāvība demokrātijas un pārvaldes kvalitātes spēcināšanai” ietvaros”.

Aptaujas anketas tika izsūtītas vairāk kā 1500 adresātiem. Tika saņemtas 66 aizpildītas anketas, kur 36 respondenti norādīja, ka pārstāv uzņēmumu, kas darbojas būvdarbu vadīšanā, 18 respondenti – arhitektu praksi, 6 respondenti – būvuzraudzību, 1 – būvprojektu ekspertīzi, 5 respondenti jomu neprecizēja.

Lai arī aptauja nav uzskatāma par reprezentatīvu viedokļu apkopojumu, jo atsaucība no respondentiem nebija liela, tās rezultāti rada pamatu diskusijai, jo liecina par tendencēm kā būvspeciālisti vērtē būvniecības procesa kvalitāti un valsts paveikto – vai ir mazināti riski, lai līdzīga traģēdija nevarētu atkārtoties arī nākotnē.

Pārskats sagatavots projekta “Interešu aizstāvība demokrātijas un pārvaldes kvalitātes spēcināšanai” ietvaros ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par Pārskata saturu atbild biedrība “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”.

Foto: PhotoMIX Company no Pexels

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!