Raksts

Būt, vai nebūt? Tāds ir jautājums


Datums:
18. decembris, 2009


Autori

Providus


Vai pasaules klimata sanāksme Kopenhāgenā kļūs par pasaules lielvaru politiskās cīkstēšanās vingrojumu un globāla vienošanās par klimata pārmaiņas ietekmējoša piesārņojuma būtisku samazināšanu paliks klimata sanāksmes dalībnieku mapītēs ar uzrakstu “neīstenotie projekti”? Klimata sanāksme un klimata pārmaiņu tematika piesaista daudz viedokļu un komentāru. Vēsturiski vienas no skeptiskākajām valstīm par klimata pārmaiņu vadīšanu ir bijušas ASV. Tomēr arī plašākā pasaulē pazīstamais ietekmīgais laikraksts The New York Times sadaļā Zinātne (Science) ir izveidojis dzīvīgu interaktīvu diskusiju telpu ar diskusijas dalībniekiem no daudzām pasaules valstīm. Tematiskais sadalījums – iespējas noslēgt jaunu līgumu, oglekļa cena, bagāto un nabadzīgo valstu loma, fosilo energoresursu nākotne, tīrās tehnoloģijas, zinātne un globālā sasilšana un visbeidzot – ko mēs katrs varam darīt, lai mazinātu savu ietekmi uz klimatu.

orgens Petersens no Dānijas savu vairāk nekā skeptisko attieksmi pret klimata pārmaiņām pamato ar Dānijā pirmo reizi pēdējos 20 gados kārtīgi uzsnigušo sniegu, kas atspēko visas klimata pārmaiņu zinātnes muļķības. Savukārt Džims Katsingers Santabarbarā ASV Kalifornijas štatā ir gatavs uzņemties atbildību par postu, ko planētai nodarījusi cilvēce, ļaujoties bezatbildīgai resursu pārtēriņa kultūrai. Uzzini, ko par klimata pārmaiņām domā cilvēki ASV, Ķīnā, Austrālijā, Indijā, Brazīlijā un piedalies NYT globālajās sarunās par klimata pārmaiņām.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!