Raksts

Biedrības un nodibinājumi par bēgļiem


Datums:
14. septembris, 2015


Autori

Providus


Foto: Svein Halvor Halvorsen

Ir cilvēcīgi sniegt atbalstu citiem cilvēkiem brīdī, kad viņi bēg no kara vai autoritārs valstu režīmiem.

Latvijas biedrības un nodibinājumi nepārtraukti piedāvā risinājumus izaicinājumiem sabiedrībā, kur valsts, pašvaldības vai privātais sektors nevar tos sniegt.

Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” nākusi klajā ar iniciatīvu, veidot NVO konsorciju, kas sniegs koordinētu biedrību un nodibinājumu atbalstu bēgļu uzņemšanai Latvijā.

Konsorcijs darbosies kā koleģiāls un atvērts instruments, iesaistot tos, kuri vēlas sniegt atbalstu un risinājumus šajā lielākajā cilvēku radītajā migrēšanā Eiropā, tajā skaitā – Latvijā.

Konsorcijs sniegs palīdzību, nedublējot valsts un pašvaldību pienākumus un atbildību, lai nodrošinātu maksimāli koordinētu atbalsta plūsmu bēgļu uzņemšanai un iekļaušanai Latvijas sabiedrībā.

Kā galvenos darba uzdevumus konsorcijs sev izvirza:

• apzināt esošos materiālos un nemateriālos (ekspertīze) resursus biedrībās un nodibinājumos, kurus izmantot bēgļu uzņemšanas vajadzībām Latvijā;

• īstenot pasākumus, kas veidos sabiedrības izpratni par bēgļu uzņemšanas nepieciešamību Latvijas drošības kontekstā;

• pēc nepieciešamības nodrošināt pakalpojumu grozu, kuru sniedz organizācijas vai indivīdi, sagaidot bēgļus Latvijā, nodrošinot gan īstermiņa, gan ilgtermiņa pakalpojumus;

• veidot atbalsta palīdzības sistēmu, pēc kuras darboties, sniedzot atbalstu no iesaistītajām organizācijām un iedzīvotājiem;

• koordinēt atbalstu no biedrību un nodibinājumu, kā arī citu ieinteresēto iedzīvotāju puses.

Konsorcija sākotnējā sastāvā ietilps šādas organizācijas: Latvijas Samariešu apvienība, „Patvērums „Drošā māja””, Sabiedriskās politikas centrs „PROVIDUS”, Starptautiskā Migrācijas organizācija Latvijā, Latvijas Cilvēktiesību centrs un Latvijas Pilsoniskā alianse.
Ikviena organizācija, kas vēlas iesaistīties šajā darbā visā Latvijas teritorijā un jebkurā Latvijas reģionā ir aicināta sazināties ar konsorcijā iesaistītajām organizācijām.

PROVIDUS kā domnīca savu ekspertīzi vēlas izmantot, lai palīdzētu veidot zināšanās balstītu migrācijas un integrācijas politiku – arī šobrīd veidoto uzņemšanas mehānismu 250 patvēruma meklētājiem, kuri šī gada beigās vai 2016.gada sākumā, visticamāk, ieradīsies Latvijā.

Mēs arī vēlamies veidot kvalitatīvas diskusijas sabiedrībā par migrāciju un ar to saistītajiem izaicinājumiem Latvijas un citu valstu sabiedrībām.

Par sadarbības iespējām un idejām šo jautājumu interesentus – ikvienu organizāciju vai pilsoniski aktīvo cilvēku – atvērtās sabiedrības vērtību atbalstītāju – aicinām sazināties ar mums info@providus.lv ar norādi “Patvēruma meklētāji”.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!