Raksts

Bērnu un ģimenes lietu ministrijas valsts sekretāres Ivetas Zalpēteres par NAP ieviešanu un uzraudzību


Datums:
04. aprīlis, 2006


Autori

Providus


Bērnu un ģimenes lietu ministrijas valsts sekretāres Ivetas Zalpēteres par NAP ieviešanu un uzraudzību

1. Kurai institūcijai būtu jāuztic NAP ieviešanas un uzraudzības funkcijas? Vai tā būtu jau kāda no esošām, vai arī jāveido jauna?

Manuprāt, nav nepieciešamības radīt vēl vienu institūciju, kas nodarbotos ar Nacionālās attīstības plānošanas jautājumiem. Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija, kā NAP izstrādātājs, varētu arī uzraudzīt NAP ieviešanas procesu.

2. Vai Jūs atbalstāt nostāju, ka nozaru ministriju rīcības plāni un arī ikgadējie budžeta plāni būtu pakārtojami vienam nacionālajam attīstības plānošanas „jumta” dokumentam? Vai tas ir iespējams?

Tas ir tas, uz ko mums vajadzētu tiekties!

3. Kas pašlaik, Jūsuprāt, nozaru ministrijām visvairāk traucē (vai trūkst), lai ieviestu vidēja termiņa budžeta plānošanu?

Ministrija atbalstītu vidējā termiņa budžeta plānošanu, bet uzskata, ka viens no traucējošiem faktoriem ir spēkā esošais tiesiskais regulējums par budžeta plānošanu.


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!