Raksts

Atvērtā Eiropa: Atvērtie dati atvērtai sabiedrībai


Datums:
19. februāris, 2015


Autori

Providus


Foto: r2hox

Video no starptautiskās konferences Latvijā par informācijas sabiedrības attīstību un stiprināšanu.

Kā panākt, lai atvērtie dati veido ciešāku atgriezenisko saikni starp iedzīvotāju un valsti, un ļauj attīstīties inovācijām tautsaimniecībā? Atbildes uz šiem jautājumiem tika meklētas konferencē, ko organizē Latvijas Atvērto tehnoloģiju asociācija (LATA) sadarbībā ar Sabiedriskās politikas centru PROVIDUS un sabiedrības līdzdalības platformu ManaBalss.lv.

Pasākumā piedalījās 16 ES dalībvalstu eksperti, kuri ir iesaistīti atvērtas sabiedrības politiku veidošanā dalībvalstu un ES līmenī, kā arī atvērto datu izmantošanas veicināšanā.

Diskusiju rezultātā tika sagatavoti priekšlikumi atvērto datu un “atvērtas politikas” risinājumu plānošanai, sniedzot ieguldījumu tādu ES līmeņa politikas iniciatīvu un regulējumu izstrādē kā Eiropas pilsoņu iniciatīva un Digitālā programma Eiropai.

Tiešraides ieraksti:

18.februāra 1.sesija

PROVIDUS pētnieces Ivetas Kažokas vadībā diskusijā par e-līdzdalību ir iespēja mācīties no nacionāla līmeņa pieredzes, lai uzlabotu Eiropas pilsoņu iniciatīvu – mehānismu, kas ļauj 1 miljonam ES pilsoņu iesniegt ES likumdošanas ideju Eiropas Komisijai.

18.februāra 2.sesija

Atvērto datu pieredzes Latvijā, Spānijā, Slovēnijā, Ungārijā, Čehijā, Nīderlandē, Beļģijā un Austrijā.

19.februāra 2.sesija

Pēdējā konferences sesijā tika prezentēti starptautisko ekspertu diskusiju rezultāti. PROVIDUS pētniece Iveta Kažoka stāstīja par secinājumiem par Eiropas pilsoņu iniciatīvām. Aigars Jaundālders apkopoja atvērto datu diskusijas rezultātus.

Ekspertu diskusijas rezultātā tapušie ieteikumi uzlabojumiem Eiropas pilsoņu iniciatīvas instrumentā publicēti šeit (angļu valodā).

PROVIDUS līdzdalību konferences organizēšanā atbalstīja ES programma “Eiropa pilsoņiem”.

Tiešraide portālā tehniski nodrošināta projekta „PROVIDUS – valsts partneris politikas plānošanas un veidošanas procesā” ietvaros.
Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO darbības atbalsta programmas ietvaros.
NVO darbības atbalsta programma tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

www.sif.lv
www.eeagrants.org
www.eeagrants.lv

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!