Raksts

Apvienības “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK priekšvēlēšanu programma 7. Saeimas vēlēšanām


Datums:
12. jūlijs, 2002


Autori

Providus


Mēs esam nacionāli konservatīva ApvienībaMūsu rindās ir visu paaudžu cilvēki, neatkarīgi no sociālās un reliģiskās piederības.Mūs vieno Tēvzemes mīlestība un cieņa pret tradicionālajām vērtībām.Stingri ievērosim valsts tiesisko pēctecību un 1992. gada Satversmes pamatprincipus. Esam pārliecināti, ka atmodas ideāli dzīvo un Latviju gaida gaišāka nākotne - drošība, saticība un pārticība.

Mēs ticam latviskai Latvijai

Panāksim latviešu nācijas interesēm atbilstošu Valsts valodas un izglītības likumu īstenošanu, lai latviešu valoda valdītu visās dzīves jomās.

Tikai stingra politika pilsonības un imigrācijas jautājumos, valstiska pašcieņa starptautiskajās attiecībās ļaus nodrošināt latviešu tautas brīvu attīstību mūsu Tēvzemē.

Saeimas un pašvaldību vēlēšanās jāpiedalās vienīgi Latvijas Republikas pilsoņiem.

Drošu nākotni varam veidot tikai kopā ar citām Eiropas valstu tautām un Eiropas Savienībā. Latvijas drošības politikas prioritāte ir un būs NATO. Aizsardzības sistēmas pamatā jābūt zemessardzei un profesionālai armijai. Paātrināsim austrumu robežas sakārtošanu, stiprināsim Baltijas valstu sadarbību.

Mēs esam rīcības partija

Mēs apvienojam spēcīgas personības, kas apliecinājušas sevi reālos darbos valsts interesēs. Arī kritiskos brīžos esam pierādījuši vienotas komandas spējas.

Tikai privātīpašums, sociāli atbildīga tirgus ekonomika, godīga konkurence un pārdomāta nodokļu sistēma reāli uzlabos tautas dzīves līmeni.

Mēs veidosim konkurētspējīgu ekonomisko sistēmu, kura nodrošinās tautas labklājības pieaugumu un sociālo drošību.

Panāksim iekšzemes kopprodukta būtisku pieaugumu un inflācijas līmeņa pazemināšanos, saglabāsim stabilu lata kursu.

Jūtami palielināsim visu veidu pensijas un pabalstus, īpaši atbalstot bērnus.

Samazināsim birokrātisko slogu uzņēmumiem, veicināsim mazo un vidējo uzņēmumu attīstību.

Nodrošināsim atklātu un pārskatāmu privatizāciju.

Sekmēsim tautsaimniecības iekļaušanos pasaules tirgū ar tā kvalitātes prasībām atbilstošu produkciju, subsīdiju un kredītu politiku lauksaimniecībā virzot uz tiešu atbalstu ražotājiem. Iekļausimies Pasaules tirdzniecības organizācijā.

Veicināsim Latvijas novadu līdzvērtīgu attīstību un bezdarbnieku profesionālo pārkvalificēšanu, īpašu vērību veltot jauniešu, pirmspensijas vecuma cilvēku un invalīdu nodarbinātībai, kā arī minimālās algas paaugstināšanai. Panāksim kultūras, izglītības un veselības aizsardzības nozarēs strādājošo vidējo algu tuvināšanu valsts vidējām algām.

Īstenosim principu – veselības aprūpe ir visiem pieejama un kvalitatīva.

Veselības aprūpes finansēšana atbildīs principam – veselais maksā par slimo, jaunais par veco, bagātais par mazturīgo.

Mēs esam par demokrātisku valsti

Tikai parlamentārā demokrātijā mēs saredzam garantijas straujākai valsts attīstībai, likumībai, labklājībai un brīvībai. Varai jākalpo tautas interesēm. To nedrīkst pakļaut atsevišķu saimniecisko grupējumu interesēm. Pastiprināsim cīņu pret noziedzību un korupciju.

Nostiprināsim neatkarīgu un tikai likumam pakļautu tiesu varu, veicināsim tiesnešu atbildību un profesionalitāti.

Mēs panāksim totalitārisma noziedznieku saukšanu pie atbildības.

Mēs domājam par nākotni

Mēs apzināmies, ka, ieejot 21. gadsimtā, nākotne būs tikai izglītotai tautai. Tikai sekmīgi attīstot zinātni, varēsim droši lūkoties rītdienā.

Sekmēsim jauniešu iespējas iegūt mūsdienīgu izglītību, celt savu konkurētspēju darba tirgū un piedalīties starptautiskajās jaunatnes programmās un projektos.

Izglītībā akcentēsim personības attīstību un pilsonisko pārliecību. Veidosim mūsdienu prasībām atbilstošu nacionāli patriotisko, valstisko un ētisko audzināšanu.

Sekmēsim Latvijas izglītības diplomu starptautisku atzīšanu.

Nodrošināsim pakāpenisku pāreju uz izglītības apgūšanu valsts valodā.

Veicināsim latvisko kultūras tradīciju saglabāšanu un izkopšanu. Atjaunosim latvisku kultūrvidi laukos un pilsētās.

Mēs aicinām pārvarēt šaubas un neticību, kopīgi veidot tautas, savu un bērnu nākotni.


TB/LNNK: zaudējumi plašā solījumu frontē


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!