Raksts

ANO Bēgļu aģentūras ziņojums par bēgļu integrāciju Latvijā


Datums:
12. jūlijs, 2015


Autori

Providus


Foto: Oxfam International

Apvienoto Nāciju Organizācijas Bēgļu aģentūras Ziemeļeiropas pārstāvniecība publicējusi jaunu ziņojumu par bēgļu integrāciju Latvijā.

Ziņojumā tiek apskatītas iespējas un izaicinājumi, ar kuriem saskaras Latvijā nonākušie bēgļi, kad viņi uzsāk mācīties latviešu valodu, meklē mājvietu, uzsāk studijas, piesakās darbā vai cenšas iekļauties vietējā sabiedrībā. Tajā secināts, ka Latvijā dzīvojošie bēgļi vēlas iemācīties valodu, atrast dzīves vietu un darbu, lai varētu paši maksāt par iztiku un rēķiniem, kā arī atrast šeit jaunus draugus.

Taču pētījumā arī uzvērts, ka tas ne vienmēr ir viegli, jo Latvijā vēl nav attīstīta valsts līmeņa atbalsta programma bēgļu integrācijai, kas palīdzētu viņiem atrast ceļu valsts institūciju tīklā.

Tā rezultātā tiek izniekoti cilvēkresursi, cilvēku enerģija un motivācija.

Ziņojums balstīts intervijās ar bēgļiem, institūciju un organizāciju pārstāvjiem, kas strādā dažādās ar bēgļu integrāciju saistītās jomās.

Vairāk informācija par ziņojuma publicēšanas pasākumu pieejama šeit.

(Pilns ziņojuma teksts (angļu valodā)pdf)

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!