Projekts

Projekts „Solīts makā”


Projekta norises laiks:
01.08.2010 - 10.10.2010
Projekta izmaksas:
2173,92 EUR
Finansētājs:


Autori

Providus


Projekta norises laiks: 01.08.2010.-10.10.2010

Projekta izmaksas: 2173,92 EUR

PROVIDUS sadarbībā ar Scenāriji.lv izvērtēja partiju 2006.gada priekšvēlēšanu programmu izpildi

Projekta metodoloģija. Tika atlasīti to partiju solījumi, kuras iekļuva 9.Saeimā (TP, ZZS, JL, SC, LPP/LC, TB/LNNK, PCTVL). Solījumi tika atlasīti no LTV1 priekšvēlēšanu raidījumu diskusiju cikla „Milžu Cīņas”, kur no kandidātiem tika prasītas konkrētas atbildes/solījumi dažādās nozarēs – piemēram, izglītība, aizsardzība, tiesiskums. Ja par kādu no tēmām kādai partijai bija vairāki solījumi, tad izlozes ceļā no tiem tika atlasīts viens. Ja par kādu no tēmām partija neko netika solījusi, tad papildus solījums tiek ņemts vai nu no pēdējās sērijas diskusijas – partiju līderu diskusijas (kur no politiķiem īpaši tika lūgta precizitāte) – vai no partiju tā brīža programmas (ja arī tur nebija, tad tika ņemti vērā solījumi, kas par attiecīgo tēmu atrodami preses priekšvēlēšanu atspoguļojumā). Kopā katrai partijai scenāriji.lv ekspertu vērtēšanai atlasīja 10-11 solījumi. Atlasītie katras partijas solījumi tiek aizsūtīti partiju Saeimas frakciju vadītājiem, lūdzot uzrādīt partijas būtiskākos darbus šo solījumu sasniegšanā, kā arī pašnovērtējumu 10 ballu sistēmā par saviem pūliņiem solījumu izpildē. Paralēli tam no publiski pieejamās informācijas tika gatavota īsa faktoloģiskā informācija par solījumu izpildi. Partiju frakciju vadītāju atbildes un pašnovērtējumi, kā arī faktoloģiskie materiāli tika nodoti scenariji.lv ekspertu vērtēšanai. Eksperti vērtēja tikai tās nozares, par kurām viņi ir kompetenti. Ekspertu uzdevums: 10 ballu skalā novērtēt partiju pūliņus katrā solījuma izpildē.

No ekspertu vērtējumiem katrai partijai tika „izliktas” divas atzīmes:

1) partijas centieni izpildīt priekšvēlēšanu solījumus;

2) partijas pašnovērtējuma adekvātums (disproporcija starp ekspertu vērtējumu un pašu partiju pašnovērtējumu).

Scenariji.lv un politika.lv ir aplūkojami gan partiju, gan ekspertu vērtējumi visiem atlasītajiem 10-11 solījumiem: http://www.politika.lv/temas/solits_maka/

   

abi logo kopa.jpgBanneris.gif

 

 


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!