Projekts

Nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšana seksuālās un reproduktīvās veselības un tiesību interešu aizstāvībai


Projekta norises laiks:
01.01.2010 - 01.12.2011
Projekta izmaksas:
Finansētājs:


Autori

Providus


2010. un 2011. gadā biedrība Papardes zieds īsteno projektu “Nevalstisko organizāciju kapacitātes stiprināšana seksuālās un reproduktīvās veselības un tiesību interešu aizstāvībai”. PROVIDUS šajā projektā bija sadarbības partneris un konsultēja Papardes ziedu interešu aizstāvības stratēģijas sagatavošanā.

Nevalstiskajām organizācijām, kuras darbojas seksuālās un reproduktīvās veselības jomā ir visai ierobežoti resursi interešu aizstāvības darba veikšanai. Nav vienotas interešu aizstāvības un efektīvas komunikāciju stratēģijas. Darbinieku un biedru vidū ir nepietiekama izpratne un prasmes izmantot jaunās tehnoloģijas interešu aizstāvības darbā. Ir nepietiekamas prasmes argumentēti aizstāvēt savu viedokli, īpaši – tiekoties ar plašsaziņas līdzekļu un lēmumu pieņēmēju pārstāvjiem. Darbu sākusi jaunā 10. Saeima, deputātu sastāvs mainījies aptuveni par 60%. Nevalstisko organizāciju sadarbība ar parlamentā ievēlētajiem deputātiem seksuālās un reproduktīvās veselības jomā ir nozīmīga interešu aizstāvības sastāvdaļa.

Projekta vispārējais mērķis ir sekmēt nevalstisko organizāciju aktīvu līdzdalību seksuālās un reproduktīvās veselības un tiesību (SRTV) interešu aizstāvībā Latvijā.

Projekta tiešie mērķi ir:

– izstrādāt SRTV interešu aizstāvības un sabiedrisko attiecību stratēģiju 5 gadu ilgam laika posmam;

– sekmēt SRVT jomā ieinteresētās nevalstiskās organizāciju darbinieku un biedru izpratni par jautājumiem, kas saistīti par lēmumu pieņemšanas procesiem gan valsts, gan pašvaldību līmenī, attīstīt viņos argumentācijas prasmes un nodrošināt izpratni par jauno tehnoloģiju pielietojumu interešu aizstāvības darbā;

– veikt jaunievēlētās 10. Saeimas deputātu ‘kartēšanu’ – izpētīt un iepazīt viņu nostāju SRVT jautājumos un individuālo tikšanos laikā ieinteresēt šīs jomas izpratnei un atbalstam.

Galvenās projekta aktivitātes:

1. Ieinteresēto organizāciju darbinieku un biedru kopīgs darbs pie interešu aizstāvības stratēģijas izstrādes, kuras īstenošanai tiks izstrādāta arī sabiedrisko attiecību stratēģija;

2. Vairāki semināri, kuros NVO pārstāvji attīstīs savas argumentācijas prasmes, mācīsies par jauno tehnoloģiju izmantošanu interešu aizstāvības darbā;

3. Jaunievēlētās 10. Saeimas deputātu nostājas izpēte par SRVT jautājumiem, argumentu par šīs jomas dažādiem aspektiem sagatavošana un deputātu iepazīstināšana individuālu tikšanos laikā ar SRVT jautājumiem un nepieciešamajiem risinājumiem.

Galvenie rezultāti:

– Izstrādāts interešu aizstāvības un sabiedrisko attiecību stratēģija;

– Vismaz piecu nevalstisko organizāciju darbiniekiem un biedriem noticis seminārs “Prezentācijas prasme – kā pārliecināt”;

– Vismaz piecu nevalstisko organizāciju darbiniekiem un biedriem noticis seminārs “Jauno tehnoloģiju izmantošana interešu aizstāvības darbā”;

– Veikta jaunievēlētās 10. Saeimas deputātu ‘kartēšana’, jaunievēlēto deputātu iepazīstināšana ar SRVT jautājumiem.

Sabiedriskajām organizācijām demokrātiskā sabiedrībā ir liela loma politisku lēmumu pieņemšanā. Organizācijā, kas strādā SRVT jomā ir būtiski uzlabot interešu aizstāvības iemaņas un prasmes. Projekta rezultāti to nozīmīgi veicinās.

Projektu īsteno biedrība “Papardes zieds” sadarbībā ar Sabiedrības politikas centru PROVIDUS. Projekta aktivitātēs piedalīsies vairākas Latvijā SRVT jomā strādājošas nevalstiskās organizācijas.

Projekta īstenošanas laiks – 12 mēneši.

Projekta kopējās izmaksas – 20 685,71 LVL.

Projektu finansē: Eiropas Sociālais fonds 93% no projekta kopējām attiecināmām izmaksām. Privātie finansētāji – Starptautiskā Ģimenes plānošanas federācija – 7% no projekta kopējām attiecināmām izmaksām.

Projekta uzraudzību nodrošina Sabiedrības integrācijas fonds.

 

ESF_logo.jpg   ES_logo_ar_atsauci.jpg  

 

 

 

 

   

SIF_logo.jpg  img-ippflogo.jpg


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!