Projekts

Nākotnes ES līderu akadēmija


Projekta norises laiks:
01.01.2012 - 01.11.1012
Projekta izmaksas:
32,609 EUR
Finansētājs:
Eiropas Komisija, programma “Eiropa pilsoņiem”


Autori

Dace Akule


Akadēmijā tiks izmantotas interaktīvas un inovatīvas metodes, lai padziļināti izprastu un diskutētu par ES izaicinājumiem: migrāciju, budžetu, ārpolitiku, paplašināšanos, enerģētikas drošību un klimata pārmaiņām. Apmācības, diskusijas un darba grupas vadīs pētnieki no vadošajiem pētniecības centriem vai domnīcām no iesaistītajām sešām valstīm – Institute for European PolicyEUROPEUM (Čehija), Institute of Public Affairs (Polija), Barcelona Centre for International Affairs (Spānija), Centre for Research and Policy Making (Maķedonija), Nouvelle Europe (Francija), kā arī PROVIDUS (Latvija).

Tāpat akadēmijā tiks iesaistīti arī Čehijas atbildīgo institūciju pārstāvji un Čehijas iedzīvotāji, piemēram, diskusijās par imigrācijas un imigrantu integrācijas politiku iesaistīsies arī imigranti no Prāgas.

Akadēmija notiks Prāgā 2012.gada 28.jūlijā – 4.augustā. Organizatori segs uzturēšanās, ēšanas un vietējā transporta izmaksas, taču daļa ceļošanas izmaksu līdz Prāgai ir jāsedz pašam dalībniekam.

Lai pieteiktos dalībai akadēmijā, interesenti no Latvijas tiek aicināti nosūtīt savu motivācijas vēstuli un CV angļu valodā līdz 2012.gada 25.maijam PROVIDUS Eiropas politikas pētniecei Dacei Akulei uz akule@providus.lv.

Prasības: Dalībniekiem ir jābūt labām zināšanām par ES jautājumiem (ES institūcijas, galvenās ES darbības jomas, aktuālās politiskās un ekonomiskās problēmas, kā arī ES aktuālajām diskusijām – daudzgadu budžets, situācija eirozonā, ES paplašināšanās, ārpolitika u.c.) Dalībniekiem nepieciešamas ļoti labas angļu valodas zināšanas (verbālā un rakstu valoda). Dalībniekiem jābūt maģistratūras studentiem vai ar jau iegūtu maģistra līmeņa izglītību, no jauniešu organizācijām, citām NVO, valsts pārvaldes, privātā sektora, akadēmiskās un mediju vides. Vecuma ierobežojums – 40 gadi.

Plašāka informācija angļu valodā, tai skaitā akadēmijas dienas kārtība pieejama projekta mājas lapā http://www.feula.eu


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!