Projekts

Ceļu policijas lēmumu kvalitātes monitorings


Projekta norises laiks:
02.03.2009 - 01.12.2010
Projekta izmaksas:
15 956,48 EUR
Finansētājs:
Sorosa fonds-Latvija


Kontaktpersonas

Gatis Litvins


Autori

Gatis Litvins


Administratīvo pārkāpumu lietas būtiski atšķiras no citām administratīvajām lietām. Administratīvo pārkāpumu procesā pret personu tiek piemērota ne tikai valsts pārvaldes vara, kā tas ir jebkurā administratīvajā procesā, bet tiek realizēta arī sodošā funkcija, proti, persona tiek administratīvi sodīta par prettiesisku rīcību ar likumā noteiktā soda piemērošanu. Ļoti svarīgi, lai ceļu policijas rīcība atbilst normatīvo aktu noteikumiem, jo tās rīcības rezultātā pasliktinās pie administratīvās atbildības sauktās personas stāvoklis.

Administratīvā pārkāpuma lietas ir viena no skaitliski lielākajām lietu kategorijām, kuras izskata administratīvās tiesas un rajonu (pilsētu) tiesas. Līdz ar to, lai uzlabotu administratīvo aktu un policijas rīcību kvalitāti un varētu samazinātu tiesā pārsūdzētu lēmumu skaitu, būtu jāidentificē visbiežāk pieļautās ceļu policijas kļūdas.

sfl_grey.gif


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!