Projekts

Apmācību cikls “17 soļi Eiropas nākotnē”


Projekta norises laiks:
01.01.2012 - 01.06.2012
Projekta izmaksas:
3366,21 LVL
Finansētājs:
Apmācību cikls tiek veidots ar Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IVA pārrobežu sadarbības programmas 2007. - 2013. gadam Projekta „Youth Space” atbalstu


Autori

Dace Akule


Projekta ietvaros no februāra līdz aprīlim RJC “Kaņieris” tika organizētas apmācības Rīgas pilsētas jauniešiem par projektu vadības un e-rīku izmantošanas tēmām, skatoties tās kontekstā ar jauniešu pilsonisko līdzdalību Eiropas Savienībā.

Projekta apmācību cikla noslēgumā tā dalībnieki veidoja Eiropas nedēļas pasākumus Rīgā, kuros interesantu un saistošu aktivitāšu veidā citiem Rīgas jauniešiem prezentēja savas iegūtās zināšanas un informēja viņus par iespējām līdzdarboties Eiropas Savienības procesu virzībā, kā arī par šādas līdzdalības iespēju izmantošanas nozīmību.

Projekta mērķa grupa bija Rīgas jaunieši un studenti vecumā no 16 līdz 20 gadiem. Lai padarītu projektu kvalitatīvāku, tika veikta dalībnieku atlase, galvenokārt balstoties uz viņu motivāciju, jo projekts notiek ilgtermiņā, kā arī pēc tā beigām no dalībniekiem tiek sagaidīta turpmāka iniciatīva pilsoniskās līdzdalības projektos. Izvēloties dalībniekus, tika ņemts vērā arī tas, lai nodrošinātu dalībnieku dažādību (sievietes/vīrieši, skolēni/studenti, dažādu mācību iestāžu pārstāvji).

Projekta mērķis bija dot iespēju Rīgas pilsētas jauniešiem apgūt pamatprasmes projektu vadībā, e-rīku lietošanā un to satura veidošanā, stimulējot dalībniekus jaunās iemaņas izmantot, gan pašiem iesaistoties pilsoniskas sabiedrības veidošanā, gan nākotnē veidojot projektus, kas palīdz attīstīt Rīgas un Latvijas jauniešu izpratni par Eiropas Savienības procesiem un viņu pilsoniskās līdzdalības vērtību Eiropas Savienības kopējās nākotnes veidošanā.

Papildu informācija Kluba „Māja” mājas lapā

Projekta ieviesējs: Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai, PROVIDUS līdzdarbojas projekta īstenošanā kā partneris

 

Prezentācija par projektu vadību

eRīki studijām un ikdienai

 

Sociālie mediji

.

Lēmumu pieņemšana Latvijā on Prezi

Projekts tiek finansēts no Eiropas Savienības struktūrfondu 3. mērķa „Eiropas teritoriālā sadarbība” Centrālā Baltijas jūras reģiona INTERREG IVA pārrobežu sadarbības programmas 2007. – 2013. gadam projekta „Jauniešu iesaiste NVO, sporta un interešu izglītības programmās” Rīgas jaunatnes organizāciju kapacitātes veicināšanas projektu konkursa ietvaros.

 

YS_logo.jpg

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!