Pētījums

Ziemeļeiropas drošības arhitektūra: paplašināšanās un Eiropas Drošības un aizsardzības identitātes ietekme


Gads:
2000
Organizācija:
Latvijas Ārpolitikas institūts


Autori

Providus


Pašreiz ES ar NATO risina sarunas par alianses resursu piegādāšanu Eiropas Savienībai, lai tā varētu pārvarēt krīzes tajos gadījumos, kad NATO nevēlētos uzņemties galveno atbildību konkrētās krīzes pārvarēšanā.

Šī brošūra, kas balstīta uz ekspertu līmeņa konferenci 2000. gada 25. septembrī Rīgā, aplūko iepriekšminēto jautājumu saistībā ar to, kā ES drošības politika un sadarbība ar NATO var ietekmēt drošību Baltijas jūras reģionā, un vai tā neliks Zviedrijai un Somijai pārskatīt savas drošības politikas pamatprincipu – nepiedalīšanos militārās savienībās.

Ziemeļeiropas drošības arhitektūra: paplašināšanās un Eiropas Drošības un aizsardzības identitātes ietekme (Pievienotais failspdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!