Pētījums

Women’s Pension Rights and Survivors’ Benefits: A Comparative Analysis of EU Member States and Candidate Countries


Gads:
2008
Organizācija:
European Network of Economic Policy Research Institutes


Autori

Providus


Pētījumā tiek apskatīti un salīdzināti vecuma pabalsti starp divām iedzīvotāju grupām – sievietēm un vīriešiem gan ES dalībvalstīs, gan valstīs, kuras nākotnē varētu pievienoties ES (Turcija, Horvātija).

Pētījumā norādīts, ka Eiropas valstīs tiek izmantoti visumā līdzīgi aprēķini, lai noteiktu atbilstošu vecuma pabalstu sievietēm. Atšķirīgu aprēķinu metožu neizmantošana un atšķirīga pensionēšanās vecuma nenoteikšana ir būtisks faktors, lai mazinātu ienākumu (vecuma pabalstu) atšķirību starp sievietēm un vīriešiem. Ilgtermiņā raugoties, augstāka sieviešu nodarbinātība un algu atšķirību samazināšanās starp sievietēm un vīriešiem nākotnē varētu nozīmēt lielāku pensiju sievietēm.

Women’s Pension Rights and Survivors’ Benefits: A Comparative Analysis of EU Member States and Candidate Countries

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!