Pētījums

Women in decision making process


Gads:
2012
Organizācija:
Directorate-General Justice


Autori

Providus


Pētījums atspoguļo galvenos Eirobarometra aptaujas rezultātus par Eiropas Savienības iedzīvotāju viedokli jautājumā par sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu pārstāvniecību amatu sadalē.

Pētījums atklāj ES iedzīvotāju viedokli jautājumos par dzimumu vienlīdzību un koncentrējas uz vienlīdzīgu dzimumu pārstāvniecību biznesā. Pētījuma autori uzskata, ka lielāka izpratne par eiropiešu viedokli jautājumā par sievietēm, kas ieņem vadošos amatus dažādos uzņēmumos, varētu palīdzēt politikas veidotājiem, lai panāktu ES iedzīvotāju un dalībvalstu atbalstu dzimumu vienlīdzības politikā. Pētījumā tiek apskatīti arī šādi jautājumi – galvenās asociācijas par dzimumu vienlīdzību, vienlīdzīga sieviešu un vīriešu pārstāvniecība uzņēmumu amatos, kā sasniegt dzimumu vienlīdzību amatos uzņēmumos un nepieciešamā likumdošana, lai panāktu vēl lielāku sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu pārstāvniecību amatos.

Saite uz pētījumu


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!