Pētījums

Will the New Constitution Promote Nuclear Energy?


Gads:
2005
Organizācija:
Friends of the Hearth Europe


Autori

Providus


2005. un 2006.gadā daudzās ES valstīs cilvēki piedalīsies referendumos, kuros tiks izlemts jaunās ES konstitūcijas liktenis. Tādēļ ir vitāli svarīgi izvērtēt, vai jaunā konstitūcija veicinās stabilu Eiropas attīstību un risinās jūtīgo enerģijas nodrošinājuma jautājumu un vides aizsardzību.

Nevienprātība par EURATOM līguma nākotni, vai to likvidēt, labot vai aizvietot, un uzskatu atšķirība, vai ES būtu jāievieš vienota enerģētikas politika, ir radījis asas debates dalībvalstu delegātu starpā. Autors secina, ka jaunās ES konstitūcijas saturs nekādā veidā nav saindēts ar novecojušu un atomenerģiju atbalstošu EURATOM līguma tekstu. Tas dod iespēju organizēt diskusijas, kurās varētu tik pieņemts lēmums, vai reformēt vai anulēt EURATOM līgumu. Piecas dalībvalstis (Austrija, Vācija, Īrija, Zviedrija un Ungārija) parakstīja deklarāciju, ka uzskata EURATOM par novecojušu, uzsverot, ka to nepieciešams pārskatīt cik drīz vien iespējams. Arī Dabas draugi (Friends of the Earth Europe) kopā ar vēl vismaz 100 vides aizsardzības grupām cīnās par būtiskām reformām EURATOM līgumā.

Will the New Constitution Promote Nuclear Energy?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!