Pētījums

What to Expect in the 2009-2014 European Parliament: Return of the Grand Coalition?


Gads:
2009
Organizācija:
Swedish Institute for European Policy Studies


Autori

Providus


Vairāku pēdējo Eiropas Parlamenta sasaukumu laikā konkurence starp centriski-kreisajiem un centriski-labējiem spēkiem ir palielinājusies. Autors analizē, vai šī tendence turpināsies arī jaunajā 2009.-2014.gada Eiropas Parlamenta sasaukumā. Mazo partiju deputātu skaita pieaugums nozīmē, ka nedz centriski-labējais nedz centriski-kreisais bloks nebūs pietiekoši liels, lai dominētu.

Pirmajā Parlamenta plenārsesijā 2009.gada jūlijā Eiropas Tautas partija izveidoja “lielo koalīciju” ar sociālistiem un liberāļiem. Eiropas Tautas partija var vēlēties saglabāt šo koalīciju, tomēr tai varētu būt atšķirīgas pozīcijas noteiktos likumdošanas jautājumos.

What to Expect in the 2009-2014 European Parliament: Return of the Grand Coalition?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!