Pētījums

Views on European Union enlargement


Gads:
2009
Organizācija:
Eurobarometer


Autori

Providus


Aptauja tika veikta ar šādiem mērķiem: apkopot pilsoņu uzskatus attiecībā uz 10 Centrālās un Austrumeiropas valstu integrāciju paplašinātā Eiropas Savienībā, kā arī novērtēt iedzīvotāju uzskatus, kādiem faktoriem politikas veidotājiem ir jāpievērš uzmanība, plānojot turpmākas paplašināšanās.

Pētījumā tiek noskaidrots, ka aptuveni divas trešdaļas aptaujāto ES pilsoņu uzskata, ka paplašināšanās ir veicinājusi dzīves kvalitātes uzlabošanos Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Tiek secināts, ka pēc respondentu domām, plānojot ES paplašināšanos nākotnē, politikas veidotājiem būtu jāņem vērā tādi faktori kā brīvība un demokrātiskas vērtības, ekonomiskie aspekti, kā arī kultūras un reliģiskie aspekti.

Pētījuma pilns teksts

Views on European Union enlargement (kopsavilkums)

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!