Pētījums

Vardarbība pret sievieti ģimenē


Gads:
2004
Organizācija:
LLU Sociālo zinātņu fakultāte


Autori

Providus


Bakalaura darba mērķis ir noskaidrot pret sievieti vērstās vardarbības cēloņus un to iespējamos risinājumus vīriešu un ekspertu skatījumā.

Darbs sastāv no četrām daļām. Pirmajā un otrajā daļā tiek analizēta teorētiskā literatūra par vardarbību pret sievieti ģimenē, tās cēloņiem, sekām un tās novēršanu. Trešajā un ceturtajā daļā autore analizē pret sievieti ģimenē vērstās vardarbības cēloņus un tās novēršanas iespējamos risinājumus, balstoties uz veiktajām intervijām ar vīriešiem un ekspertiem.

Autore nepretendē uz vispārinātiem secinājumiem, ko varētu attiecināt uz visu sabiedrību, bet gan uz atsevišķu tendenču un modeļu ieskicēšanu, kas pamatojas uz astoņām intervijām ar vīriešiem un sešām intervijām ar ekspertiem no valsts iestādēm un nevalstiskām organizācijām.

Vardarbība pret sievieti ģimenē

(latviski, PDF, 690 KBpdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!