Pētījums

Valsts izglītības politikas analīze. Latvija


Gads:
2001
Organizācija:
OECD


Autori

Providus


Izglītības un zinātnes ministrija 1998. gada septembrī noslēdza līgumu ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (OECD) par ziņojuma Valsts izglītības politikas analīze - Latvija izstrādi. Latvijai, esot šādas analīzes pasūtījuma iniciatorei, OECD pieņēma lēmumu iekļaut Baltijas reģiona darbības programmā arī pārējo Baltijas valstu izglītības politikas izpēti.

Ziņojuma izstrādes mērķis Latvijā bija analizēt šodienas procesus izglītības politikā, lai ar starptautiski atzītu un neatkarīgu ekspertu palīdzību formulētu rekomendācijas Latvijas izglītības turpmākās attīstības stratēģijai.

1999. gadā un 2000. gada sākumā notika OECD ekspertu darba vizītes Latvijā. Vizīšu un dokumentālo avotu izpētes rezultātā tapa ziņojums, par kuru savus komentārus sniedza Izglītības un zinātnes ministrijas un visu izglītībā iesaistīto institūciju pārstāvji. Ziņojums gala variants tika oficiāli apstiprināts OECD izglītības, sociālo lietu un nodarbinātības komitejas sanāksmē 2000. gada 26. – 27. jūnijā, Helsinkos, Somijā, kurā piedalījās arī trīs Baltijas valstu izglītības ministri.

Pētījums pieejams angļu un latviešu valodās

Valsts izglītības politikas analīze. Latvija

(latviski, PDF, 1203 KB) no VEDPA mājaslapas

OECD Reviews of National Policies for Education. Latvia

(angliski, PDF, 1692 KB) no OECD mājaslapas


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!