Pētījums

Valsts cilvēktiesību biroja 2000. gada ziņojums


Gads:
2001


Autori

Providus


PĒTĪJUMA ANOTĀCIJA

Saskaņā ar Likumu par VCB, birojam ik gadus ir pienākums sniegt ziņojumu par savu darbu. Ziņojumā informācija ir strukturēta, vadoties no starptautiskā cilvēktiesību sadalījuma, proti: civilās un politiskās tiesības, ekonomiskās, sociālās un kultūras tiesības, un atsevišķo sociālo grupu tiesības. Katras tiesību sadaļas ievadā ir atsauce uz attiecīgo nacionālo un starptautisko juridisko normu saturu un avotu. Apakšnodaļās ir apkopota informācija par situāciju Latvijā, kā arī izklāstītas VCB darbības.

Svarīgākie cilvēktiesību pārkāpumi identificēti civilo un politisko tiesību jomā: īslaicīgas aizturēšanas izolatoru un cietumu apstākļu neatbilstība Eiropas Padomes normām, apcietināto bet nenotiesāto personu sarakstes un tikšanās ar radiniekiem tiesību pārkāpumi, kā arī strauji pieaugošais sūdzību skaits par tiesību uz taisnīgu, atklātu un savlaicīgu tiesu pārkāpumiem. Savukārt, visvairāk sūdzību VCB saņemtas par ekonomisko un sociālo tiesību pārkāpumiem (ar piezīmi, ka lielu daļu no tām nevar strikti definēt kā cilvēktiesību jautājumus, kas liecina gan par smago socio-ekonomisko stāvokli valstī, gan par sabiedrībā vēl nepietiekošo izpratni par cilvēktiesībām. Pēdējā sadaļā par atsevišķo sociālo grupu tiesībām tiek uzsvērta dzimumu līdztiesība un atšķirības likumdošanā un reālajā situācijā šajā jomā.

(Valsts cilvēktiesību biroja 2000. gada ziņojums (LATVISKI)pdf)

(Valsts cilvēktiesību biroja 2000. gada ziņojums (ANGLISKI)pdf)


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!