Pētījums

Vai savstarpējā atbilstība ir efektīvs nosacījums?


Gads:
2009
Organizācija:
Eiropas Revīzijas palāta


Autori

Providus


Kopš 2005. gada, kad sāka piemērot jauno Kopējo Lauksaimniecības Politiku (KLP), var samazināt vienoto maksājumu ES līdzekļu saņēmējiem, ja viņi neievēro noteikumus attiecībā uz vides aizsardzību, pārtikas nekaitīgumu, dzīvnieku un augu veselību un dzīvnieku labturību vai ja viņi nepilda prasību uzturēt lauksaimniecības zemi labā lauksaimniecības un vides stāvoklī.

Eiropas Revīzijas palāta 2008.gadā revidēja savstarpējās atbilstības nosacījuma izpildi Komisijā un septiņās dalībvalstīs, kuru lauksaimniecības struktūras labi raksturo šajā jomā valdošo daudzveidību Eiropas Savienībā. Revīzijas ziņojumā palāta secina, ka savstarpējās atbilstības mērķi nav definēti konkrēti, izmērāmi, atbilstoši un reāli un ka tāpēc lauku saimniecību līmenī daudzi lauksaimnieku pienākumi ir noteikti tikai formāli. Tātad ir maz ticams, ka notiks iecerētās pārmaiņas. Kopumā palāta uzskata, ka savstarpējā atbilstība ir svarīgs KLP elements, bet secina, ka tādā veidā, kādā to pašlaik administrē un īsteno, tā nav efektīva. Palāta iesaka vienkāršot pašreizējos noteikumus, padarīt tos skaidrākus un sarindot prioritārā secībā.

Vai savstarpējā atbilstība ir efektīvs nosacījums?

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!