Pētījums

US and EU approaches to Civil Liberties: Common values, differing


Gads:
2010
Organizācija:
Eiropas Parlaments


Autori

Providus


ES un ASV piekrīt mērķim identificēt un apturēt starptautiskā terorisma draudus. Gan ES, gan ESV augsti vērtē indivīda brīvību un brīvību no terorisma draudiem, tās abas vēlas sadarboties šajā jomā.

Sadarbību var novērot tradicionālajās drošības jomās, piemēram, pretteorisma operācijās gan taktiskā, gan stratēģiskā līmenī. Taču pieejas atšķiras attiecībā uz pieeju datiem, neskatoties uz virzību uz lielu datu bāžu veidošanu, uzturēšanu un analizēšanu gan ES, gan ASV. Galvenais izaicinājums Eiropas un ASV politiķiem ir pārvarēt bažas par datu glabāšanu, kam tie tiek izmantoti, nodoti un vienoties par dažādiem skatījumiem uz indivīda tiesībām. Personas datu un informācijas apjoma uzkrāšanā un analīzē ir notikusi revolūcija, taču nav notikusi šāda līmeņa diskusija par attiecībām starp indivīdu un valstu un līdzsvaru starp drošību un privātumu, kas atšķiras ES un ASV.

US and EU approaches to Civil Liberties: Common values, differing


Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!