Pētījums

Transatlantic Relations 2009. European Expectations for the Post-Bush Era


Gads:
2008
Organizācija:
Euopean Policy Institutes Network


Autori

Providus


Jaunā ASV administrācija visticamāk nākotnē vērsīsies pie saviem Eiropas partneriem daudzos globālos un divpusējos jautājumos. Jaunievēlētais prezidents Baraks Obama visticamāk no Eiropas prasīs patstāvīgu ieguldījumu virknē svarīgu projektu: situācijas stabilizācija Afganistānā, cīņa ar terorismu, priekšlikumi globālās finanšu krīzes mazināšanai, Irānas jautājuma risināšana, pārmaiņas NATO, lai to padarītu fleksiblāku globālai darbībai u.c.

Balstoties uz 15 ES dalībvalstīs veiktiem apskatiem šajā pētījumā rodama atbilde uz jautājumu, ko ES valstis katra pati par sevi un visas kopā gaida no ASV tuvākajos gados. Pētījumā sīkāk arī par to, kādas ir Latvijas intereses jaunievēlētā ASV prezidenta administrācijas laikā.

Transatlantic Relations 2009. European Expectations for the Post-Bush Era


Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!