Pētījums

Towards a post-American Europe: a power audit of EU-US relations


Gads:
2009
Organizācija:
European Council on Foreign Relations, London, United Kingdom


Autori

Providus


Pētījuma autori brīdina ES dalībvalstis, ka ASV prezidents Baraks Obama jau ir zaudējis pacietību attiecībā uz Eiropu, kurai nav saskaņotības un mērķa. Autoru veiktais varas audits, kas ir bāzēts uz intervijām un 27 ES dalībvalstu pienesumu, atklāj, ka eiropiešiem nav izdevies attiekties no attieksmes, uzvedības un stratēģijām, kas bija izveidojušas Amerikas hegemonijas desmitgažu laikā.

Autori aicina ES vadītājus uzsākt jaunu ES-ASV attiecību posmu, kurā eiropiešiem vajag pašiem savas pozīcijas attiecībā uz Krievijas un Eiropas drošības jautājumiem, Afganistānu, Tuvo Austrumu miera procesu, klimata pārmaiņām un citiem, kas sarunās ar ASV ļautu veidot kompromisus nevis uzturēt harmoniskas attiecības ar ASV kā pašmērķi.

Towards a post-American Europe: a power audit of EU-US relations

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!