Pētījums

Toward a Common Asylum Policy. Public Goods Theory and Refugee Burden-Sharing


Gads:
2006
Organizācija:
Department of Government and European Institute, London School of Economics and Political Science


Autori

Providus


Pēc savas būtības bēgļu aizsargāšana ir starptautiskās politikas problēma, jo tā skar attiecības starp bēgļa dzimto valsti un galamērķa valsti, jo vienas valsts politika, kas veicina piespiedu migrāciju, var radīt nozīmīgas sekas citai valstij.

Nepietiekama transnacionālo kolektīvo labumu piedāvājuma nodrošināšana, kā piemērām bēgļu aizsardzība, bieži vien tiek uztverta kā loģisks rezultāts tam, ka ir iespējams šo labumu izmantot uz citu valstu rēķina. Šādu kolektīvo preču jeb labumu nepietiekama nodrošināšana ir atzīta par centrālu problēmu starptautiskajā pārvaldē vairākos problemātiskos jautājumos. Kāpēc dažas valstis uzņemas nest acīmredzami netaisnīgu un disproporcionālu nastu kolektīvā labuma preču piegādē? Šis pētījums parāda, ka, analizējot piespiedu migrāciju no šīs perspektīvas, efektivitāte un taisnīgums reģionālos un globālos bēgļu aizsardzības režīmos var tikt novērtēts pēc jaunas metodes.

Toward a Common Asylum Policy. Public Goods Theory and Refugee Burden-Sharing

Ja nedarbojas saite, lūdzu ziņojiet admin@politika.lv


Saturs, kurš šajā mājaslapā publicēts 2014.gadā un agrāk, bija daļa no sabiedriskās politikas portāla politika.lv. Šajā portālā tika publicēti dažādi pētijumi, analīzes, viedokļraksti un blogi, kuru saturs ne vienmēr sakrīt ar politika.lv redakcionālās komandas vai Providus pozīciju.

Creative commons licence ļauj rakstu pārpublicēt bez maksas, atsaucoties uz autoru un portālu providus.lv, taču publikāciju nedrīkst labot vai papildināt. Aicinām atbalstīt providus.lv ar ziedojumu!